Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Co poniedziałek na Salwatorze spotykają się miłośnicy gry w Worms Armageddon

Kilka małych robaczków poruszających się na ekranie komputera i strzelających do siebie między innymi z bazooki, albo za pomocą... latającej owcy. Tę grę kojarzą prawie wszyscy. Worms to kultowy tytuł dla graczy, którzy dorastali w latach 90. Na krakowskim Salwatorze, w jednej z kawiarni, co tydzień spotykają się zapaleńcy, którzy o tej grze nie chcą zapomnieć.

fot: M. Masztalerz

- Mieliśmy wieczór z kolegą, gdzie rozmawialiśmy, jak rozkręcić towarzystwo, żeby przyszli sąsiedzi i się zintegrowali. Pamiętam tę grę z dzieciństwa. Postanowiliśmy, że zorganizujemy takie rozgrywki - mówi Wojtek, organizator mistrzostw Salwatora w Worms Armageddon. "Każdy gracz tworzy własną drużynę, która się składa z czterech robaków. Rozgrywka jest turowa, jak w szachy. Dwie drużyny ruszają się po jednej turze, jednym robakiem" - dodaje Marek.

Obecnie trwa szósty sezon rozgrywek. "Mamy drużyny, medale, puchary. To dodatkowa motywacja. Chodzi jednak przede wszystkim o spotkanie się, pogranie. Zaprzyjaźniliśmy się z wieloma graczami, spędzamy razem czas. Stworzyła się grupa dobrych i miłych ludzi" - podkreśla Wojtek

Mistrzostwa Salwatora w Worms Armageddon brzmią dumnie. Martyna Masztalerz zdradziła, że sama zastanawia się, czy nie dołączyć do wesołej ekipy graczy. Jeśli państwo też mają ochotę, wystarczy przejechać się w poniedziałek około 20:00 tramwajem do pętli na Salwatorze i nasłuchiwać głośnych okrzyków.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Martyna Masztalerz/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię