Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Zabieramy słuchaczy do mitycznej krainy SHANGRI LA!

Szukamy jej w świecie i naszych sercach. Teraz - w czasach pandemii - poczucie bezpieczeństwa, szczęścia, wiary we wspólnotę, w której żyjemy, nabiera nowego sensu. SHANGRI LA to fikcyjna kraina, gdzieś w Tybecie, opisana przez Jamesa Hiltona w powieści „Zaginiony horyzont”.

Fot. Pixabay

Szukamy mitycznej i szczęśliwej krainy Shangri La m.in. w Dolinie rzeki Hunzy (Księstwo Kandżut, tam żyje się najdłużej i dojrzewają najsłodsze morele, eksplorował Hunzę nasz rodak - Bronisław Grąbczewski) w Pakistanie, na Hormuz – niezwykłej geologicznie, strategicznie i artystycznie wyspie Zatoki Perskiej (Iran), w Khasab (wrota do fiordów Zatoki Omańskiej, północny Oman), na środku Pacyfiku - na wyspie Rapa Iti (należy do Francji ale tworzy niezależną od świata zewnętrznego prawdziwą wspólnotę) i na wyspie Sokotra (najbardziej księżycowa i endemiczna wyspa świata, Jemen)) na Oceanie Indyjskim…

W programie dużo niezwykłej muzyki ze świata. Zaśpiewają m.in. irańska wokalistka Azam Ali, Hammad Nadeen i Noraiz Munir z pakistańskiej Hunzy (aktualna bardzo pieśń na temat koronawirusa!) i chór z Rapa Iti (należy do niego prawie połowa tej społeczności) - francuskiej enklawy na Pacyfiku.

Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię