Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Światowy fenomen FLAMENCO

Światowy fenomen FLAMENCO. Ale z refleksją: czy to dobry czas na tak energetyczne i radosne uniesienia jak w rytmie, dźwiękach i ruchach flamenco? I z sygnalizacją aktualnych idei cyklu, w którym będą pojawiać się takie m.in. pytania: co przyniesie nam los w czasach pandemii? Co z podróżami, granicami, coraz większym rozdziałem między biednymi i bogatymi? Co z globalizacją, wymianą handlową, religijnymi pielgrzymkami, poznawaniem ludzi z innych kręgów kulturowych i religijnych? Sygnalizujemy słuchaczom, że będziemy nie tylko wspólnie podróżować, radzić, ale i odpowiadać na ważne pytania, które zrodził trudny wiek XXI.

I oczywiście poważnie i rzeczowo o FLAMENCO. Co wspólnego z flamenco ma indyjskie „kathak”(bajka – opowieść), arabski instrument oud, andaluzyjskie „duende” czy mistrzowski sitar Anoushki Shankar – córki legendarnego Ravi Shankara? Dużo znakomitej muzyki (także własne nagrania flamenco z Kadyksu) i osobistych wspomnień z Biennale Flamenco w Sewilli oraz z wędrówki, przez Andaluzję, turystycznym szlakiem flamenco. Wcześniej jednak historia flamenco na terenach dzisiejszego indyjskiego Radżastanu i jego „wędrówka” narodzin na Półwysep Iberyjski.

I wszystko w duchu idei „Południka”: „Śnij! Odkrywaj! Słuchaj muzyki i dotykaj świata razem z nami! I z „Południkiem Café” Radia Kraków! Bo nie ma złego czasu na podróże i marzenia”!

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię