Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

MUZEA NIE MUSZĄ BYĆ NUDNE

Udowadniamy to, wędrując śladami m.in. Hieronima Boscha do Rotterdamu i faraona Tutanchamona do Bazylei, wspominając kolor czarny, który stał się tematem czasowej wystawy w Landsmuseum Joanneum w austriackim Grazu czy odwiedzając kompleksy archeologiczne w Dolinie Królów, starożytne miasto Akrotiri na Santorini, wczesnochrześcijańskie kościoły Kapadocji i Mohendżo Daro w Pakistanie, które dało początek cywilizacji indyjskiej. Zostawiając „na deser” odliczające dni do otwarcia (z udziałem koronowanych głów, prezydentów, premierów, ministrów z całego świata) Grand Egyptian Museum pod piramidami - w Gizie.

Fot. archiwum własne

Południk Café: Muzea nie muszą być nudne

Oczywiście, nie ominiemy muzealnych gigantów w Paryżu, Wiedniu czy Londynie. Szukając jednocześnie granicy między muzeum a lombardem, bo przecież wiele słynnych kolekcji powstało w jakiejś części dzięki podbojom i grabieżom.

„Muzea nie muszą być nudne!” – na antenie Radia Kraków już w niedzielę, 16 maja, o godz. 12:05. Z dużą dawką wcale nie nudnej muzyki z płyty „Classical Chillharmonic”, firmowanej przez legendarny „Buddha-Bar”.

Okazją do tej podróży jest zbliżający się Międzynarodowy Dzień Muzeów (wtorek, 18 maja). Ruszajcie z nami! Nie będziecie się nudzić! :-) Zapraszamy!

ELŻBIETA I ANDRZEJ LISOWSCY

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię