Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

CHORWACJA - tęsknoty, podróże i marzenia

Mocny dotyk Chorwacji – kraju bardzo lubianego przez Polaków. Nawet tego lata - w czasie pandemii – odwiedziło Chorwację (od stycznia do pocz. września br.) prawie 69 procent polskich turystów w stosunku do odwiedzin w podobnym czasie 2019.

Fot. Pixabay

W programie nasze bardzo osobiste wspomnienia, zabawne przygody, anegdoty i kulinarne smaki (także receptury). Z akcentem na pochodzenie Chorwatów z terenów dzisiejszej Małopolski (jedna z koncepcji badaczy) i nasze wspólne przywiązanie do Jana Pawła II, podobieństwo języków, tak samo uzewnętrzniana słowiańska spontaniczność i gościnność. Także w kontekście podobnego przywiązania do materialnych śladów kultur i cywilizacji. To „Mały kraj na wielkie wakacje” – ponad 1100 wysp, zróżnicowane wybrzeże Adriatyku, duże nagromadzenie zabytków (od czasów rzymskich), znakomite wina i owoce morza.

Specjalna atrakcja – dźwięki chorwackich klap (kiedyś męskich zespołów a capella, dziś także z udziałem kobiet i instrumentów). Te klapy znalazły się na liście niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię