Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Polak na detoksie po zmianach w ustwie

Czy nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości zmieniła coś w polityce miasta, w kontekście funkcjonowania Działu Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi w Krakowie a przede wszystkim czy nowe przepisy wpłynęły znacząco na obniżenie frekwencji w ośrodku przy ul. Rozrywka 1? O to Joanna Gąska pyta pracowników krakowskiej placówki.

fot. Joanna Gąska

Coraz częściej do Działu Opieki nad Osobami Nietrzeźwymi w Krakowie trafiają nie tylko będący pod wpływem alkoholu, ale i osoby, które w swoim organizmie mają mieszaninę substancji psychoaktywnych, w tym nowe narkotyki potocznie zwane dopalaczami. - Mimo że placówka zaopatrzona jest w narkotesty, czasami bardzo trudno ocenić, po jakie substancje sięgnął przywieziony pacjent i czy nie jest przypadkiem chory - wyjaśnia lekarz dyżurująca, która ze wgędów bezpieczeństwa prosi o anonimowość.
 

 

Zdaniem Adama Tomaszkiewicza, który w Dziale Opieki Nad Osobami Nietrzeźwymi pracuje od wielu lat, uzależnienie nie jest chorobą ubóstwa i nie zależy od pozycji społecznej. - Alkoholizm jest bardzo demokratyczny i może dotknąć każdego - dodaje. Adam Tomaszkiewicz jest specjalistą do spraw uzależnień i osobom kończącym pobyt w placówce oferuje wsparcie psychologiczne, jeżeli tego oczekują i jeżeli chcą z nim porozmawiać.

 

Joanna Gąska

Obserwuj autorkę na Twitterze

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

1843726

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię