Bogusław Kośmider w rozmowie z Jackiem Bańką wymienił programy mieszkaniowe, które powinny być kontynuowane w Krakowie:

Zdecydowanie "Mieszkanie za remont", nawet podwyższyłbym do 150, może docelowo do 200 rocznie. Na pewno musi być kontynuowane, bo to jest kwestia obowiązku konstytucyjnego samorządu - remonty pustostanów i przekazywanie pustostanów jako mieszkań socjalnych mieszkańcom. Chcemy, aby czekało się krótko na takie mieszkanie. Myślę też, że na pewno powinniśmy kontynuować Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową i budownictwo czynszowe, acz tu w pierwszej kolejności angażowałbym i rekomendowałbym angażowanie w pozyskanie nowych terenów. Uważam, że bariera terenowa jest największym problemem mieszkaniowym nie tylko mieszkalnictwa miejskiego, ale w ogóle mieszkalnictwa w Krakowie, także tego komercyjnego

- mówił Bogusław Kośmider i dodał, że jego zdaniem jest jeden z głównych powodów rekordowo wysokich cen mieszkań w Krakowie.

Na pytanie o możliwość, żeby do Społecznej Agencji Najmu dołączyli właściciele prywatnych mieszkań, zastępca prezydenta Krakowa odpowiedział, że są szanse, ale właściciele mieszkań prywatnych podchodzą do tego tematu z dużym dystansem:

Tak jest nie tylko w Krakowie, ale we wszystkich dużych miastach. Mimo tego, że właściciele mieszkań prywatnych mają korzyści choćby wynikające z tego, że mają stały przychód od bezpiecznego wynajmującego, bo gmina jest najbezpieczniejszym wynajmującym, mimo tego, że nie płacą ryczałtowego 8,5-procentowego podatku, mimo tego, że nie obchodzi ich niewynajmowanie czy nie obchodzi ich, że mieszkanie może być zniszczone, że ktoś tam może yyy dłużej pozostawać - to wszystko bierze na siebie gmina. Myślę, że trzeba będzie dużą akcję promocyjną robić i to nie tylko na poziomie Krakowa tylko na poziomie ogólnopolskim

- przekonywał na antenie Radia Kraków zastępca prezydenta Krakowa i dodał, że ten rodzaj najmu sprawdza się w wielu krajach, np. w Austrii, w Niemczech, czy w krajach skandynawskich.