Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Grand Prix IV Salonu Wiosennego BWA Tarnów dla Jacka Machowskiego

Ponad 140 prac wpłynęło na IV edycję reaktywowanego przez Tarnowskie BWA w 2013 roku Salonu Wiosennego. Jury do konkursowej wystawy zakwalifikowało blisko 60. dzieł zarówno artystów uznanych, renomowanych jak i debiutantów. O Salonie Wiosennym, jego znaczeniu, pracach i artystach rozmawiali w Kole Kultury 8 marca goście Jolanty Drużyńskiej: dyrektorka BWA w Tarnowie Ewa Łączyńska - Widz, Jacek Machowski, laureat Grand Prix oraz Piotr Kukla, artysta, członek jury Salonu, pracownik BWA.

Ideą przewodnią tarnowskiego Salonu - jak piszą organizatorzy - jest prezentacja najnowszych prac artystów związanych z Miastem oraz regionem tarnowskim. Prezentacja ma również charakter konkursu, w którym nagrodą jest wystawa indywidualna w BWA w roku 2018


Laureatem nagrody Grand Prix został Jacek Machowski, grafik, absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytu Rzeszowskiego, pedagog Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie. Artysta bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych m.in.: Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie; 7. i 8. Międzynarodowe Bienale Miniatury; X i XI Międzynarodowy Konkurs Graficzny Na Ekslibris; Grand Prix Młodej Grafiki Polskiej 2012; X, XII International Graphic Art Biennial Dry Point Uzice; 8. i 9. Bienale Grafiki Studenckiej, „Młoda Grafika Rzeszowska” 2013; „Norma / Norma 2.0.” w Rzeszowie 2016.

Jury wybrało jego pracę spośród 59. zakwalifikowanych do konkursowej wystawy.

 

Grand Prix IV Salonu Wiosennego - Jacek Machowski. Fot.JD

 

Po raz pierwszy Salon nie miał okreslonego tematu i zachęcał twórców otwartą formułą, skierowaną nie tylko do członków Związku Polskich Artystów Plastyków.


- Te zmiany  spwodowały, że zdecydowałem się wysłać moją pracę -  powiedział Radiu Kraków laureat Grand Prix, Jacek Machowski,

Z uwagi na liczny udział, duże zaangażowanie artystów, wysoki poziom i różnorodność zgłoszonych prac przyznano dodatkowe Nagrody:

Weronika Fleszar - Nagroda Prezydenta Miasta Tarnowa / 2.000 zł
Maja Starakiewicz – Nagroda Dyrektora BWA Tarnów / 2.000 zł

Przyznana zostanie także Nagroda Publiczności. Głosować można poprzez wypełnienie kuponu znajdującego się na wystawie.

 

IV SALON WIOSENNY w BWA w Tarnowie - wystawa czynna  do 17.04.2017. Nagroda Publiczności zostanie ogłoszona 18.04.2017.

 

JD

Autor:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię