Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

20 x KAMION, 10 x SZCZYRK w Pałacu Sztuki

Siedemnastu artystów, siedemnaście malarskich wizji w tym także prace patrona plenerów Jerzego Dudy Gracza i jedna intrygująca w malarskiej prezentacji rzeźba ceramiczna. O plenerach, ich znaczeniu dla uczestników i jubileuszowej wystawie w Pałacu Sztuki Jolanta Drużyńska rozmawiała w Kole kultury z krakowskim twórcą Pawłem Kotowiczem

Na pierwszym plane rzeźba Przemysława Lasaka. Fot.J.Drużyńska

 

JUBILEUSZOWA WYSTAWA OGÓLNOPOLSKICH PLENERÓW  MALARSTWA FIGURATYWNEGO im. Jerzego Dudy-Gracza

20 x KAMION, 10 x SZCZYRK
Jubileuszowa Wystawa Ogólnopolskich Plenerów Malarstwa Figuratywnego im. Jerzego Dudy-Gracza to prezentacja wybranych aspektów działalności artystycznej z ostatnich dwudziestu lat plenerów w Kamionie koło Wielunia i dziesięciu lat plenerów w Szczyrku. Prace pochodzą z kolekcji rodzinnej Wilmy i Agaty Dudy-Gracz, ze zbiorów Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu, z pracowni artystów oraz kolekcji Pani Joanny Rynkiewicz, sponsora pleneru w Szczyrku. Grupę tę stanowią dzieła artystów powracających do sztuki figuratywnej o charakterze narracyjno- -symbolicznym i ekspresyjnym, o podobnym sposobie poszukiwania, lecz różnorodnej, subiektywnej interpretacji.

Na wystawie prezentują swoje prace: Roman Banaszewski, Renata Bonczar,Andrzej Borowski, Stanisław Chomiczewski, Marian Danielewicz, Jan Norbert Dubrowin, Anna Jagodova, Andrzej Kacperek, Paweł Kotowicz, Przemysław Lasak, Waldemar Marszałałek, Krzysztof Pasztuła, Anna Sibera, Joanna Sierko-Filipowska, Nausz Szpyt, Leszek Maestro Żegalski.

Ekspozycję uzupełniają obrazy patrona plenerów -  Jerzego Dudy Gracza.

Wystawie towarzyszy katalog.

20 x KAMION, 10 x SZCZYRK - Pałac Sztuki TPSP w Krakowie  marzec - maj 2020 

 

mat.pras wystawy

Autor:
Jolanta Drużyńska

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię