Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Nowości fonograficzne w "Helikonie"

  • Helikon
  • date_range Poniedziałek, 2016.06.20
W piątkowym "Helikonie" Antka Krupy nowości fonograficzne na rynku muzycznym. Polecamy:

MWQ - zespół założony w listopadzie 2013 roku przez perkusistę Macieja Wojcieszuka ,składający się ze studentów i absolwentów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Prezentowana przez niego muzyka to autorskie kompozycje lidera, będące sumą jego dotychczasowych doświadczeń na polu działalności artystycznej. Podczas swojej działalności zespół miał okazję brać udział w rozmaitych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. Jazz Juniors, Jazz Od Nowa Festival, JazzBer, Bueno Jazz.  W lipcu 2015 roku został uhonorowany nagrodą Grand Prix na 39. festiwalu Getxo Jazz w Hiszpanii, a marcu 2016 roku III nagrodą na festiwalu B-Jazz w Belgii.
Płyta MWQ została nagrana we wrześniu 2015 r w RecPublica Studios w Lubrzy. Realizacja, mix i mastering: Maciej Stach MAQ Records.
Skład zespołu:
Paulina Atmańska - fortepian
Adam Tadel - kontrabas
Paweł Palcowski - trąbka
Jakub Łępa - saksofon altowy i tenorowy
Maciek Wojcieszuk - perkusja

Spis utworów:
1. Arper
2. Koncert-Pitch
3. MarRacz
4. Prosto-nieprosto
5. Blueskwa
6. Dominikana
7. Niezbyt blisko domu

Branford Marsalis – saxofonista i kompozytor. To jedna z największych gwiazd współczesnej sceny jazzowej. Trzykrotny zwycięzca Grammy wielokrotnie udowodnił swój ponadprzeciętny kunszt. Marsalis stworzył kwartet wspólnie z pianistą Joey Calderazzo, basistą Ericiem Revisem, i perkusistą Justinem Faulknerem. Dołączył do nich Kurt Elling - amerykański wokalista jazzowy pochodzenia holenderskiego, związany przez wiele lat z wytwórnią fonograficzną Blue Note. Jego wokal charakteryzuje się ciepłym tembrem, intymnym charakterem i wysokiej klasy techniką śpiewania. Był dziewięciokrotnie nominowany do nagrody Grammy a w 2009 roku za płytę Dedicated To You otrzymał nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego. 

Album powstał pod koniec 2015 roku, podczas 4 dniowej sesji nagraniowej w Snug Harbour Club w Nowym Orleanie. Jest pełen doskonale napisanych utworów, wybranych przez artystów, pochodzących z repertuaru takich twórców jak: Nat King Cole, Abbey Lincoln, Antonio Carlos Jobim i Sting. 

Lista utworów:

1. There's a Boat Dat's Leavin' Soon for New York
2. Blue Gardenia
3. From One Island to Another
4. Practical Arrangement
5. Doxy
6. I'm a Fool to Want You
7. West Virginia Rose
8. So Tinha de Ser Com Vocę
9. Momma Said
10. Cassandra Song
11. Blue Velvet
12. The Return (Upward Spiral) 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię