Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Monika Borzym gościem Radiowego Jazz Clubu Helikon

  • Muzyka
  • date_range Poniedziałek, 2014.04.28 08:23 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:43 )
Monika BorzymMonika Borzym - polska wokalistka jazzowa i soulowa. Od sierpnia 2005 do czerwca 2006 roku przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie kontynuowała edukację ogólną oraz śpiewała w szkolnym chórze i zespole w John Hersey High School. We wrześniu tego samego roku zaczęła naukę na wydziale piosenki i naukę wokalistyki jazzowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wraz z zespołem wystąpiła na festiwalu New Trire, podczas którego otrzymała wyróżnienie w kategorii Outstanding Solist. Technikę improwizacji i harmonii jazzowej zaczęła poznawać w Chicago od wokalistki Gail Bisesi. Przełomowym momentem w jej karierze było otrzymanie stypendium w University of Miami Frost School of Music w 2008 roku. Jej nauczycielami byli muzycy jazzowi, m.in. Lisanne Lyons, Dante Luciani, Chuck Bergeron, Larry Lapin, Greg Gisbert. W maju 2010 roku podpisała kontrakt płytowy z Sony Music Polska. Przy udziale producenta muzycznego Matta Piersona nagrała swój debiutancki album "Girl Talk", wydany w październiku 2011 roku. W 2013 roku ukazała się druga płyta wokalistki pt. "My Place".

Posłuchaj, z kim nagrywa płyty Monika BorzymPosłuchaj, z kim nagrywa płyty Monika Borzym
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię