Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Krzeszowicach odbędzie się pogrzeb maestro Kazimierza Korda

W podkrakowskich Krzeszowicach, z którymi powojenne losy połączyły jego rodzinę, odbywają się uroczystości pogrzebowe Kazimierza Korda światowej sławy dyrygenta, przez 25 lat dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Narodowej w Warszawie, także wieloletniego dyrektora krakowskiego Miejskiego Teatru Muzycznego. Kazimierz Kord był pierwszym i jedynym polskim dyrygentem, który realizował opery w legendarnej nowojorskiej Metropolitan Opera. Pogrzeb Kazimierza Korda ma charakter państwowy, rozpoczął o godz. 13:00 w kościele pw. św. Marcina z Tours w Krzeszowicach.

Fot. Z archiwum rodzinnego K. Korda

"Chociaż najważniejsza była dla niego muzyka to był także bardzo rodzinnym człowiekiem. Odszedł wielki człowiek, człowiek kultury, światowej sławy dyrygent, charyzmatyczny artysta, ale dla nas, dla rodziny, odszedł najbliższy człowiek, nasz kochany wujek, który przez cały czas brał udział w naszym życiu, pomagał nam, wspierał, który nas kochał, bo chociaż najważniejsza była niewątpliwie muzyka, to przecież był bardzo rodzinnym człowiekiem i zawsze znajdował czas dla swojej rodziny" – mówi bratanica dyrygenta wieloletnia kuratorka galerii sztuki współczesnej w Pałacu Vauxhall w Krzeszowicach, Anna Miga.
Autor:
Jolanta Drużyńska

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię