Zazwyczaj na przy kościelnym placu w Zabawie odprawiane są polowe msze święte, swój postój ma tu także piesza pielgrzymka tarnowska. Może się tam zmieścić kilka tysięcy ludzi i tylu właśnie spodziewają się organizatorzy uroczystości 25-lecia Beatyfikacji Karoliny Kózkówny.
Zanim jednak w Zabawie zapanuje atmosfera modlitwy zaplanowano wspólne oglądanie meczu Polska - Grecja. Będzie to wstęp do tych dwudniowych uroczystości kościelnych - "Karolina uczy nas takiej bardzo ważnej zasady, że nie trzeba dzielić sportu, różnej rozrywki od Pana Boga od życia religijnego. My chcemy to połączyć, tu na tym placu" - wyjaśniał Radiu Kraków, kustosz Sanktuarium w Zabawie, ks. Zbigniew Szostak.
W programie uroczystości wspólne oglądanie meczu, nazwano Zawiązaniem Wspólnoty. Początek 8 czerwca o godzinie 18. Parafia czeka tylko jeszcze na oficjalne potwierdzenie z UEFY o przyznaniu licencji na to nietypowe wydarzenie.
(Bartek Maziarz)
- A
- A
- A
Zabawa: najpierw mecz, potem modlitwa
Księża organizują nie tylko msze i spotkania w językach kibiców którzy do nas przyjadą, ale także wspólne oglądanie meczu. Tak będzie w podtarnowskiej Zabawie gdzie mecz Polska - Grecja będzie wstępem do uroczystości 25 lecia Beatyfikacji Błogosławionej Karoliny Kózkówny.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:22
Między rozliczeniem a pozorem. Spór o kościelną komisję ds. wykorzystywania seksualnego
-
19:51
Krakowski sąd odmawia wpisu hipoteki na nieruchomości Zbigniewa Ziobry
-
19:20
Koniec utrudnień po kolizji czterech samochodów na Zakopiance
-
18:03
Tajemnice Caravaggia i Artemizji Gentileschi
-
17:39
Komu przeszkadzał model pociągu na placu zabaw? Wandale zniszczyli ulubioną zabawkę dzieci w nowym parku
-
17:38
Najlepsze książki nie tylko na Święta- polecają krakowskie księgarki.
-
16:54
Lodowisko w Wadowicach w nowym miejscu i pierwszy raz pod dachem
-
16:22
Spór o majątek i tragedia w gminie Ropa. Biegli zbadają 92-latka
-
16:10
Autoradykalizacja i „solo terrorysta” w Polsce. Co mówi sprawa 19-latka podejrzanego o plan zamachu?
-
15:45
Choinki z pistacji, dzwonki z włóczki - zajrzyj na kiermasz i kup ozdoby od wyjątkowych artystów
-
15:44
Potrzebna krew! Okres świąteczny to trudny czas dla banków krwi
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze