- Na dzień dzisiejszy ten most jest tak zdegradowany, że ekspertyza nie zostawia żadnych wątpliwości. Ekspertyza robiona jest przez pół roku. Ilość pęknięć, która się pojawiła teraz na moście powoduje, że w środę około godziny 11:00 będzie konieczne zamknięcie mostu. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu tarnowskiego. Inaczej nie możemy postąpić - mówi starosta tarnowski Roman Łucarz.

We wtorek w starostwie zwołany został sztab kryzysowy, który ma podjąć ostateczne decyzje w sprawie mostu. Starosta jednak przyznaje, że nie ma jednak innego bezpiecznego rozwiązania i przeprawę trzeba zamknąć.

Nowa przeprawa mostowa w tym miejscu zaplanowana jest w ramach budowy łącznika z autostradą, ale to zadanie zrealizowane ma być do 2023 roku.

Starostwo tarnowskie chce w pół roku przygotować projekt remontu przeprawy, a potem szukać środków na ten cel. Szacuje się, że naprawa kosztować może nawet 30 milionów złotych.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)