Tym razem kolejny fragment obrazu znalazł się w jednej z krakowskich galerii sztuki. "Galeria wystawiła go na sprzedaż, co odkryli nasi pracownicy" - mówi Kazimierz Kurczab, dyrektor tarnowskiego muzeum.

- Nowy fragment pochodzi ze środkowej części obrazu. Do tej pory nie wiedzieliśmy o jego istnieniu, należał do prywatnych właścicieli, którzy nie chcieli upubliczniać tej informacji. To zupełnie nowy fragment. To zaprzęg armatni, który usytuowany jest w ogólnym planie tuż przed generałem Józefem Bemem siedzącym na koniu - dodaje Kurczab.

Muzeum zwróciło się już do Ministerstwa Kultury o wsparcie finansowe zakupu obrazu. Wyceniony jest na 135 tysięcy złotych. Pracownicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie potwierdzili już jego autentyczność.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest właścicielem 23 fragmentów Panoramy. W tym jeden obraz stanowi własność prywatną, a jeden obraz zdeponowany jest w tarnowskim Muzeum. Muzeum wybrane fragmenty Panoramy prezentuje w Galerii "Panorama" przy tarnowskim Dworcu PKP.   
Panorama powstała na zamówienie Węgrów, którzy postanowili uczcić panoramicznym obrazem 50. rocznicę powstania węgierskiego. Było to dzieło polskich i węgierskich artystów, które powstało według koncepcji Jana Styki. Obraz przedstawia pamiętną w dziejach narodu węgierskiego bitwę o Sybin, rozegraną 11 marca 1849 r.   
Tarnowskie Muzeum Okręgowe chce kupić kolejny dwudziesty czwarty ty już w swojej kolekcji fragment Panoramy Siedmiogrodzkej . Dzieło Jana Styki pocięte przez autora tuż po namalowaniu - od lat poszukiwane jest przez tarnowskich muzealników.  
        Tym razem kolejny fragment obrazu znalazł się w jednej z krakowskich galerii sztuki. Galeria wystawiła go na sprzedaż co odkryli nasi pracownicy mówi Kazimierz Kurczab dyrektor tarnowskiego muzeum. " Nowy fragment pochodzi ze środkowej części obrazu - do tej pory nie wiedzieliśmy o jego istnieniu - należał do prywatnych właścicieli, którzy nie chcieli upubliczniać tej informacji ...

02obraz    

Muzeum zwróciło się już do Ministerstwa Kultury o wsparcie finansowe zakupu obrazu - wyceniony jest na 135 tysięcy złotych. Pracownicy Muzeum Okręgowego w Tarnowie potwierdzili już jego autentyczność.
Muzeum Okręgowe w Tarnowie jest właścicielem 23 fragmentów Panoramy. W tym 1 obraz stanowi własność prywatną, z czego jeden obraz zdeponowany jest w tarnowskim Muzeum.   Muzeum wybrane fragmenty Panoramy prezentuje w Galerii "Panorama" - przy tarnowskim Dworcu PKP.  
 Panorama powstała na zamówienie Węgrów, którzy postanowili uczcić panoramicznym obrazem 50. rocznicę powstania węgierskiego. Było to dzieło polskich i węgierskich artystów, które powstało według koncepcji Jana Styki. Obraz Przedstawia pamiętną w dziejach narodu węgierskiego bitwę o Sybin, rozegraną 11 marca 1849 r.