Dziś, zgodnie z obietnicami angielskiego właściciela, zakład miał zostać otwarty dla pracowników. O godzinie 7 rano pod bramą firmy pojawił się jej dyrektor Mariusz Kozioł. Poinformował, że bramy zakładu nie zostana otwarte. Przekazał pracownikom że właściciel - firma Colchester przygotowuje wniosek do sądu o ogłoszenie upadłości układowej.
Właściciel równocześnie prowadzi rozmowy z niemieckim kontrahentem - firmą GDW - która jest zainteresowana przejęciem fabryki. Jak informuje nasz reporter, który jest na miejscu pracownicy są oburzeni tymi informacjami - nadal bowiem nie wiedzą co dalej z ich zatrudnieniem. W Zakładzie pozostawili swoje prywatne rzeczy i od piątku nie mogą po nie wejść - w wielu przypadkach są to pieniądze. Jedyne na co mogli dzisiaj liczyć pracownicy Zakładu - to kwitki potwierdzające otrzymanie przez nich wypłaty. Wydawała je kadrowa - pozwolą one im korzystać z opieki zdrowotnej.
Fabryki Maszyn "Tarnów" powstała w 2010 roku, jako odrębna spółka na terenie tarnowskich Zakładów Mechanicznych. Udziały Zakładów zostały wykupione przez angielską firmę znaną z produkcji obrabiarek marki Coolchester i Harisson.
(Agnieszka Wrońska/Marcin Tumidajski/jp)
- A
- A
- A
Obietnice nie zostały spełnione, pracownicy FMT oburzeni
Mimo obietnic, pracownicy Fabryki Maszyn "Tarnów" nie zostali dziś wpuszczeni do środka.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
10:24
Zwrot ws. S7 Kraków-Myślenice. Warianty do kosza, centrala GDDKiA przejmuje od prace nad projektem
-
09:42
W Czarnym Dunajcu na Podhalu skończyło się darmowe parkowanie
-
09:12
Nie musisz milczeć. Tydzień bezpłatnej pomocy dla ofiar przestępstw
-
09:06
Spór o pieniądze ze sprzedaży biletów metropolitalnych. Ruszyły negocjacje
-
08:52
Ambasada Pictures prezentuje: „Top Gun: Kopiec Kościuszki”
-
08:15
Daria Gosek-Popiołek (Lewica) nie głosowałam na Miszalskiego, ale co da miastu referendum?
-
08:02
Małopolskie ferie poniżej oczekiwań branży turystycznej
-
07:44
Czas na kolejną edycję budżetu obywatelskiego Krakowa! Można składać projekty
-
07:23
Zboczyli ze szlaku i... utknęli w kosodrzewinie
-
07:18
Pożar na osiedlu Kolorowym w Nowej Hucie. Jedna osoba poszkodowana
-
07:10
„Goście” nadchodzą. Nowe słuchowisko w reż. Ewy Kaim z doborową obsadą już niebawem w Radiu Kraków
-
06:49
Igrzyska 2026: W poniedziałek Kacper Tomasiak skoczy po kolejny medal?
-
06:35
Zamknięcie przejazdu w Zatorze. Nowy etap prac przy budowie obwodnicy
-
06:27
Chłodny poniedziałek w Małopolsce. W nocy jeszcze większy mróz, nawet do -8°C
-
17:05
Lista Niezapomnianych Przebojów nr 1603 z 15.02.2026
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze