Tarnowska prokuratura nie doszukała się nieprawidłowości podczas przygotowania przetargu i realizacji inwestycji. Postępowanie wszczęte zostało w związku z licznymi doniesieniami w mediach.
Śledczy sprawdzali, czy tarnowscy urzędnicy zgodnie z prawem wyrazili zgodę na zamianę materiału, z którego wykonany miał być chodnik na ulicy. Pierwotnie miał to być polski granit, wykonawca zamienił go jednak na chiński, zdaniem niektórych tańszy i gorszy. Wykonawca mógł zamienić kamień, bo w specyfikacji projektu urzędnicy określili jedynie że zamiennik ma być tego samego koloru. Śledczy uznali że nie było to błędem.
- Wyniki śledztwa wskazują, że brak określenia innych parametrów użytego w czasie inwestycji kamienia, i wskazanie jedynie jako istotnego parametru barwy tego kamienie , nie oznaczało dowolności w tym zakresie, ponieważ wykonawca realizując umowę zobowiązany był do stosowania materiału, które spełnia polskie normy - powiedziała Radiu Kraków Elżbieta Potoczek-Bara , rzecznik tarnowskiej prokuratury
Prokuratura w uzasadnieniu umorzenia zauważyła również, że materiał przed zamianą przeszedł szereg badań w specjalistycznych instytucjach.
- Wyniki tych badań nie budziły żadnych wątpliwości, faktycznie ustalono, że użyty do budowy chodnika granit mieścił się w normach przewidywanych przez polskie przepisy - mówi prokurator.
Prokuratura nie doszukała się także nieprawidłowości w nadzorze nad remontem Krakowskiej, wszystkie przesunięcia terminów zakończenia prac były poparte konkretnymi powodami.
Remont ulicy Krakowskiej rozpoczął się w maju ubiegłego roku trwał do marce tego roku. Poprawki po remoncie trwały jeszcze do sierpnia tego roku.
- A
- A
- A
Nie złamano prawa przy remoncie ul. Krakowskiej w Tarnowie
Tarnowska prokuratura właśnie umorzyła śledztwo w tej sprawie.
( Agnieszka Wrońska)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:07
Outsider kontra ligowa czołówka. Termalica podejmuje Górnika RELACJA MINUTA PO MINUCIE
-
18:00
Kraków: młody mężczyzna śmiertelnie potrącony przez pociąg
-
17:07
Mniej dzieci, mnóstwo pytań. „Musimy zaakceptować nowy świat”
-
16:19
Grot włóczni sprzed blisko 2 tys. lat odnaleziony w lesie koło Starego Sącza
-
15:27
Jak przebiega adopcja w Polsce? Od karty dziecka do nowej rodziny
-
15:16
Dziecko na czarnym szlaku. Ambicja rodziców czy brak wyobraźni?
-
14:42
Neonowa Nowa Huta. Kolejna instalacja rozbłyśnie w dzielnicy!
-
14:38
"Z kraja brać nie babrać". Romantyczna miłość na dawnej wsi
-
14:34
Jak Wybrać Uczelnię Wyższą? 7 Kluczowych Kryteriów Wyboru
-
13:36
Minister infrastruktury podpisał aneksy dotyczące rozbudowy autostrady A4 o dodatkowe pasy ruchu
-
13:30
KL Plaszow. Jak dziś buduje się pamięć o obozie?
-
13:12
Dziki postrachem wśród mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Będzie zgoda na odstrzał?
-
13:10
„Klęska Zachodu”. Francuska diagnoza wojny i nowego układu sił
-
13:02
Victor Ray - I AM. MIXTAPE
-
12:27
W rejonie Rysów miała zejść lawina. Nikomu nic się nie stało
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze