Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jest decyzja ws. siedziby Karpackiej Spółki Gazowniczej

  • Tarnów
  • date_range Piątek, 2012.06.01 08:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:07 )
Siedziba Karpackiej Spółki Gazowniczej zostaje w Tarnowie. Jak dowiedziało się Radio Kraków, Ministerstwo Skarbu nie zgodzi się na przenosiny siedziby spółki przynoszącej prestiż i spore zyski Tarnowowi do Rzeszowa.

Siedziba Karpackiej Spółki Gazowniczej, fot. Bartek Maziarz


Przenosin siedziby Karpackiej Spółki Gazowniczej do Rzeszowa chciał prezydent tego miasta i Marszałek Województwa Podkarpackiego.
Jak przekonywali w piśmie do premiera, przeniesienie siedziby spółki do dynamicznie rozwijającego się województwa podkarpackiego przyniesie korzyści zarówno temu regionowi jak i samej spółce.
Innego zdanie jest Ministerstwo Skarbu, dlatego nie ma mowy o przenosinach Karpackiej Spółki Gazowniczej - przyznała Radiu Kraków, rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos. "Nie ma takich podstaw i argumentów przemawiających za podjęciem takiej decyzji. Przeniesienie siedziby dobrze zarządzanej spółki pociągnęłoby za sobą destabilizacje i nieuzasadnione koszty finansowe. Poza tym w Tarnowie są zlokalizowane inne ważne oddziały firm gazowniczych, wystarczy wspomnieć GAZ-SYSTEM, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, oddział PGNiG Technologie - ważne żeby te podmioty były jednak w jednym miejscu" - przekonywała w rozmowie z reporterem Radia Kraków rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos.
Po takiej decyzji ulżyło tarnowskim samorządowcom. Karpacka Spółka Gazownictwa wydała bowiem w ubiegłym roku na sponsoring kultury, edukacji i sportu w regionie tarnowskim 1 milion 300 tysięcy złotych.

(Bartek Maziarz)
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię