Dom Samotnej Matki przy ul. Mościckiego 65 w Tarnowie pomaga kobietom ciężarnym, które są w trudnej sytuacji życiowej i nie mogą liczyć na pomoc rodziny. "Każdy przypadek musimy rozpatrywać indywidualnie. Najczęściej kobiety przychodzą do nas z powodu braku mieszkania, pieniędzy, bezradności. Zdarzyło się, że kobieta nie wiedziała jak podjąć trud macierzyństwa, jak sobie z tym poradzić" - przekonuje dyrektor domu siostra Monika Ostaszewska.
Pilną potrzebą placówki jest remont pralni. Pieniądze na utrzymanie Domu Samotnej Matki zbierane są podczas Pasterki we wszystkich kościołach diecezji tarnowskiej i tworzą Fundusz Obrony Życia.
Są one przeznaczane m.in. na opłaty za prąd, wodę, gaz i wyżywienie. Do akcji pomocy włączyć może się każdy - wystarczy przekazać np. pieluchy jednorazowe oraz kosmetyki do pielęgnacji małych dzieci.
(Marcin Golec/jp)