- A
- A
- A
Promocja idei "Kraków 2022" w Soczi
Igrzyska w Soczi to świetny moment na prezentację kandydatury Krakowa ...Dzisiejszy wieczór będzie prawdziwym świętem Krakowa w olimpijskim mieście. W Zimowym Teatrze w centrum Soczi odbędzie się koncert symfoniczny. Podczas koncertu zostaną wykonane utwory m.in. Krzysztofa Pendereckiego i Grażyny Bacewicz. Jurij Baszmet, jeden z najwybitniejszych rosyjskich dyrygentów i muzyków zostanie podczas uroczystości odznaczony medalem Honoris Gratia. W imieniu prezydenta Krakowa wręczy go wiceprezydent Magdalena Sroka. Koncert organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski i Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Swoją obecność podczas koncertu potwierdzili między innymi: król Grecji Konstantyn wraz z królową Anną Marią i Klaudia Bach, żona prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, a także premier Litwy Algirdas Butkevicius,
Kraków reprezentować będą Jagna Marczułajtis-Walczak, przewodnicząca Komitetu Konkursowego Kraków 2022, Magdalena Sroka, zastępca prezydenta Miasta Krakowa do spraw Kultury i Promocji Miasta, a także profesor Szymon Krasicki, wiceprzewodniczący Komitetu Konkursowego Kraków 2022.
W Zimowym Teatrze w Soczi zostanie dziś także otwarta wystawa: "Kraków Pendereckiego, Tatry Szymanowskiego”, która trwać będzie do końca igrzysk w Soczi. Wystawa przedstawia piękno Krakowa i urok Tatr. Koncert i wystawa są wyjątkową okazją do zaprezentowania Krakowa na arenie międzynarodowej. Spośród wszystkich krajów uczestniczących w ZIO w Soczi tylko kilka organizuje uroczystości takie jak dzisiejszy koncert. Jest on częścią tzw. Kulturalnej Olimpiady.
mat. prasowe
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
12:05
Karol Nienartowicz - Antarktyda oczami fotografa
-
11:19
Strażnik miejski z Krakowa prowadził samochód po użyciu alkoholu, spowodował kolizję
-
11:03
Termalika zagra z Rakowem, łatwo o punkty nie będzie. Zapraszamy na TRANSMISJĘ
-
10:19
Czy trudno pić...będąc żyrafą?
-
09:32
Bieg Gąsieniców w Zakopanem już dziś - na ludowo i sportowo
-
09:12
Awaria rurociągu na ul. Opolskiej. Miejsce zabezpieczone, trwa naprawa infrastruktury
-
07:32
Kościół, który jest sercem trzech wsi, może się zawalić. "Tu byłem ochrzczony"
-
07:03
Przedwiośnie? Sobota w Małopolsce jeszcze zimowa
-
06:00
Weekendowe utrudnienia na DK94 w Olkuszu. Ruch wahadłowy przy ul. Cegielnianej
-
22:28
Mediacja zamiast sali sądowej. Kiedy rozwód można zakończyć porozumieniem?
-
21:41
700 lat kościoła św. Mikołaja w Chrzanowie. Jest jubileusz, będzie album
-
21:10
KTOZ: 10 tys. zł nagrody za wskazanie sprawcy skatowania królika Marcysia
-
20:06
„Ukraina walczy jak bokser z jedną ręką związaną”. Michał Olszewski o spotkaniu G5 w Krakowie
-
19:28
Remis w Derbach Krakowa, bez bramek w Łodzi
-
18:05
A może by tak do "Rio"? Słynna krakowska kawiarnia powraca!
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze