Planica

Konkurs w Planicy przełożony

Indywidualny konkurs Pucharu Świata w lotach narciarskich w słoweńskiej Planicy został przełożony na sobotę rano. Pierwotnie zawody miały odbyć się w piątek o godzinie 15.00. Ich start był czterokrotnie przekładany. Plany pokrzyżowała pogoda.

Czterech biało-czerwonych polata w Planicy

Kamil Stoch uzyskał 224 m i zajmując 10. miejsce był najlepszy z Polaków w kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Planicy. Awans wywalczyli też Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała. Wygrał Słoweniec Anze Lanisek.

Komplet biało-czerwonych w konkursie o mistrzostwo świata

Pięciu Polaków awansowało do sobotniego konkursu na normalnej skoczni w Planicy podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Kwalifikacje wygrał Słoweniec Anze Lanisek. Najlepszy z biało-czerwonych był Dawid Kubacki.