Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolska piłka: zwycięstwa i przegrane (zobacz film)

  • Sport
  • date_range Poniedziałek, 2012.05.07 09:48 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:48 )
Bolesna porażka Sandecji
I liga piłkarska - lider z Niecieczy nie zwalnia tempa. Zespół Termaliki Brukbet Nieciecza podejmował dzisiaj na własnym boisku zagrożoną spdkiem Olimpię Grudziądz. Gospodarze objęli prowadzenie już w 2 minucie po strzale Dariusza Pawlusińskiego. Na gola pieczętującego wygraną - półtora tysiąca kibiców czekać musiało do 90 minuty. Bramkarza gości pokonał Emil Drozdowicz.  Termalika Brukbet Nieciecza - Olimpia Grudziądz 2:0 (1:0)
W Nowym Sączu - Sandecja - Ruch Radzionków 1:2 (0:0) . Gospodarze grali bez swego najskuteczniejszego strzelca Arkadiusza Aleksandra (13 goli), który musi pauzować za żółte kartki. W I połowie z boiska wiało nudą, chociaż Sandecja  zapowiadała zdecydowany atak i walkę o bardzo potrzebne 3 punkty. W drugiej części spotkania czerwona kartkę zobaczył bramkarz Sandecji. Rzut karny podyktowany za faul Różalskiego - na bramkę zamienił w 60 minucie Mariusz Muszalik. Sandecja - Ruch Radzionków 1:2 i gospodarze grają oczywiście w dziesiątkę. Miedzy słupkami pojawił się Gerard Bieszczad.  W 70 minucie Dariusz Gawęcki wyrównuje strzałem głową. Sandecja grając w osłabieniu nabrała wigoru! Sandecja kończy mecz w dziewiątkę! Czerowną kartkę zobaczył także Filip Burkhardt. Przewagę wykorzystali skwapliwie piłkarze z Radzionkowa. Drugiego gola dla gości strzelił Cisse w 90+1 minucie. Zobacz wideo. Trener Sandecji Robert Moskal po meczu..Kolejarz Stróże  pokonał w Szczecinie Pogoń  2-1.
W II-ligowych derbach Małopolski Puszcza Niepołomice pokonała walczącą o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej Garbarnię Kraków 2:0 (1:0). Bramki zdobyli Mateusz Cholewiak (42) i Paweł Moskwik (46). Lider grupy wschodniej Okocimski Brzesko (mający już pewny awans do I ligi) dzisiaj miał wolny termin.
Mecz na szczycie w III lidze piłkarskiej rozegrano w sobotę w Tarnowie. Prowadząca w tabeli Unia Tarnów pokonała 1:0 (1:0) wicelidera Poprad Muszyna. "Złotą bramkę" strzelił w tym meczu Łukasz Popiela. To 17 zwycięstwo "Jaskółek" w tym sezonie. Piłkarze tarnowscy po raz kolejny zaprotestowali przeciwko sytuacji w klubie, wychodząc na mecz w koszulkach z napsem "Gramy za darmo".

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię