Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dzisiaj startuje Małopolski Wyścig Górski

  • Sport
  • date_range Czwartek, 2021.06.03 08:27 ( Edytowany Piątek, 2021.06.04 12:33 )
Na starcie zobaczymy 168 zawodników z 28 ekip z całego świata. wśród nich zespołu z Nowej Zelandii i Kuwejtu.

fot.MWG

Pierwszego dnia zamiast tradycyjnego kryterium o Złoty Pierścień Krakowa odbędzie się jazda indywidualna na czas.Początek o godzinie 18:00. To będzie 1,5 kilometrowa "wspinaczka" w okolicach Klasztoru Kamedułów w Lasku Wolskim. Start na al. Wędrowników. Przyjazd ostatniego kolarza spodziewany jest około 19:20. Kolarze walczyć będą o koszulkę lidera wyścigu a ponadto rywalziacaj będzie się toczyć o miano najlepszego górala i sprinteraa także młodzieżowca.Pzrewidziana jest również walka w klasyfikacji drużynowej.

W piątek kolarze ruszą na liczącą 129 kilometrów trasę z Wieliczki do Myślenic, gdzie będą finiszować po intensywnej wspinaczce na Górę Chełm. Po drodze czekają na nich premie lotne w Dobczycach, Jodłowniku oraz Dobrej.

W sobotę 5 czerwca kolarze będą rywalizować na trasie Niepołomice – Nowy Targ. Do przejechania będzie 145 kilometrów, na których znajdą się premie lotne w gminach Limanowa, Kamienica oraz Krościenko nad Dunajcem.

Zwycięzcę 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego poznamy w niedzielę 6 czerwca. Kolarze po wygraną wystartują z Jabłonki po 131 kilometrach pojawią się na Przehybie k. Starego Sącza. Premie lotne są przewidziane w Czarnym Dunajcu, Szaflarach oraz Łącku.

Wojciech Słoń

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię