Po stronie Górnika taka seria zakończła się zmianą na ławce trenerskiej. Z klubem z Łęcznej rozstał się Andrzej Rybarski, a póki co na temat jego następcy pojawiają się jedynie spekulacje. Jeszcze niedawno obowiązywała wersja, wedle której w meczu z Cracovią zespół poprowadzi dobrze znany w Krakowie Marcin Broniszewski, przez długie lata związany z Wisłą, a docelowo drużynę ma przejąć Francszek Smuda. Ten pierwszy wariant jednak nie wypalił, a przy Kałuży drużyna gości będzie prowadzona z ławki przez dotychczasowego asystenta - Sławomira Nazaruka.
Cracovia również ma swoje problemy - podobnie, jak Górnik, po raz ostatni wygrała w meczu z Wisłą Płock. Po rozegranym przed tygodniem fatalnym meczu z Bruk-Bet Termaliką nie brakuje głosów, że być może nadszedł już czas, żeby podjąć kroki analogiczne do tych z Łęcznej i podziękować za współpracę trenerowi. Jacek Zieliński otrzymał jednak stuprocentowe i głośne poparcie ze strony grup kibicowskich. Jeśli chodzi o kwestie personalne - do końca roku Cracovia musi radzić sobie bez Piotra Malarczyka. Ponadto pewnym jest, że zabraknie Marcina Budzińskiego i Tomasa Vestenicky'ego, a niewykluczone, że Jacek Zieliński skład będzie musiał zestawić również bez Damiana Dąbrowskiego.
Zapraszamy do słuchania transmisji z meczu Cracovia - Górnik Łęczna od 15:30 w sportowym kanale internetowym na www.radiokrakow.pl dostępnym TUTAJ oraz przy użyciu specjalnej, bezpłatnej aplikacji na smartfony i tablety, a także w cyfrowych odbiornikach z systemem DAB+
Mecz z Górnikiem będzie dla Pasów ostatnią szansą na przełamanie przed Wielkimi Derbami Krakowa. Początek meczu przy Kałuży o godzinie 15:30.
AD