- A
- A
- A
Adrian Zieliński wolontariuszem w Krakowie. Zdjęcia
Adrian Zieliński, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w podnoszeniu ciężarów jest wolontariuszem i ambasadorem projektu "Szlachetna Paczka".Trening z mistrzem
"Szlachetna Paczka" to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!
W 2012 r. celem autorów tego projektu jest znalezienie 7 200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców, współpracujących ze sobą na rzecz ponad 11 tysięcy rodzin potrzebujących pomocy. 25 września, do grona wolontariuszy dołączył złoty medalista olimpijski z Londynu, znakomity polski ciężarowiec Adrian Zieliński. Jednocześnie przyjął na siebie obowiązek bycia "Ambasadorem" Projektu.
Wizyta Adriana Zielińskiego w jednej z krakowskich siłowni zakończyła się wspólnym treningiem z grupą wolontariuszy. W końcu do pakowania i roznosznia paczek też trzeba mieć siłę - mówiła jedna z wolontariuszek.
- Kiedy darczyńca przywozi 17 paczek, trzeba to przenieść. Trzeba mieć sporo siły, trzeba też mieć siły, żeby przełamać siebie - pójść z pomocą do nieznajomych, do obcego środowiska - dodała Marysia.
-
-
-
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 8
Adrian Zieliński podkreślał, że spotkanie na siłowni z wolontariuszami, to oczywiście wprawdzie zabawa, ale może zainteresować codziennymi ćwiczeniami i troską o własną sylwetkę i zdrowie, ale z drugiej strony nie może im zaszkodzić. Mistrz olimpijski nie zapomniał też ostrzec swych "uczniów" przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą pozbawione rozsądku i samokontroli "pakowanie" na siłowni.
- Wszystko, co robimy trzeba robić "z głową", mierzyć siły na zamiary, to jest najważniejsze. Pracę licencjacką napisałem o dopingu w sporcie, tak naprawdę wszystko zależy od nas, od naszej konsekwencji - mówił zawodnik przed treningiem z młodzieżą.
[Posłuchaj: ]
- Wszystko, co robimy trzeba robić "z głową", mierzyć siły na zamiary, to jest najważniejsze. Pracę licencjacką napisałem o dopingu w sporcie, tak naprawdę wszystko zależy od nas, od naszej konsekwencji - mówił zawodnik przed treningiem z młodzieżą.
[Posłuchaj: ]
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
08:34
Za nami 42. PZLA Mistrzostwa Polski U23. "Cieszymy się, że ogólnopolskie imprezy wracają do Krakowa"
-
07:40
Upalna niedziela w Małopolsce
-
07:00
Turystyczny potencjał polskiej wsi
-
20:59
Pożar w restauracji w Więckowicach koło Tarnowa
-
19:20
Olkusz: Zaginęła 13-letnia Anna Dubaj
-
19:02
Rowerowy raj w sercu Beskidu Sądeckiego. To miejsce zachwyci każdego rowerzystę!
-
18:45
Wimbledon: Iga Świątek w czwartej rundzie
-
18:30
Morskie Oko to nie kąpielisko, a Giewont to nie plac zabaw. O czym zapominają turyści
-
16:34
Masowy wypadek, samobójca, ukąszenie żmii – ratownicy sprawdzali się w boju
-
16:03
Polki górą w Krakowie! Mirosław i siostry Kałuckie w finale
-
15:27
998 strażaków z całej Polski zdobyło Babią Górę
-
15:05
Wiejski jazzbandyta i elektroniczna głowa Trzeciaka. Rozmowa z Garym Gwaderą
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze