Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Adrian Zieliński wolontariuszem w Krakowie. Zdjęcia

  • Sport
  • date_range Wtorek, 2012.09.25 13:22 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:55 )
Adrian Zieliński, złoty medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie w podnoszeniu ciężarów jest wolontariuszem i ambasadorem projektu "Szlachetna Paczka".

fot: www.szlachetnapaczka.pl

Trening z mistrzem

"Szlachetna Paczka" to projekt,  który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia!

W 2012 r. celem autorów tego projektu jest znalezienie 7 200 wolontariuszy i 150 000 darczyńców, współpracujących ze sobą na rzecz ponad 11 tysięcy rodzin potrzebujących pomocy. 25 września, do grona wolontariuszy dołączył złoty medalista olimpijski z Londynu, znakomity polski ciężarowiec Adrian Zieliński. Jednocześnie przyjął na siebie obowiązek bycia "Ambasadorem" Projektu.

Wizyta Adriana Zielińskiego w jednej z krakowskich siłowni zakończyła się wspólnym treningiem z grupą wolontariuszy. W końcu do pakowania i roznosznia paczek też trzeba mieć siłę - mówiła jedna z wolontariuszek.

- Kiedy darczyńca przywozi 17 paczek, trzeba to przenieść. Trzeba mieć sporo siły, trzeba też mieć siły, żeby przełamać siebie - pójść z pomocą do nieznajomych, do obcego środowiska - dodała Marysia.


Adrian Zieliński podkreślał, że spotkanie na siłowni z wolontariuszami, to oczywiście wprawdzie zabawa, ale może zainteresować codziennymi ćwiczeniami i troską o własną sylwetkę i zdrowie, ale z drugiej strony nie może im zaszkodzić. Mistrz olimpijski nie zapomniał też ostrzec swych "uczniów" przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą pozbawione rozsądku i samokontroli "pakowanie" na siłowni.

- Wszystko, co robimy trzeba robić "z głową", mierzyć siły na zamiary, to jest najważniejsze. Pracę licencjacką napisałem o dopingu w sporcie, tak naprawdę wszystko zależy od nas, od naszej konsekwencji - mówił zawodnik przed treningiem z młodzieżą.

[

Posłuchaj: 

]

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię