- A
- A
- A
Tablica upamiętniająca prezydenta Lecha Kaczyńskiego odsłonięta. Ufundował ją senator Stanisław Kogut
Na fasadzie kamienicy przy ulicy Pijarskiej w Nowym Sączu odsłonięto dziś tablicę upamiętniającą śp. Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Polski na początku lat 90 został wybrany posłem z okręgu sądeckiego i przez trzy lata w budynku spotykał się z mieszkańcami Sądecczyzny.- To był bardzo pracowity człowiek, który nikomu nie odmawiał pomocy - podkreśla senator Stanisław Kogut, fundator tablicy - to tu, w latach 1991-93, pan prezydent jako poseł Porozumienia Centrum przyjmował swoich wyborców i rozwiązywał ich problemy.
W budynku od lat swoje biuro senatorskie ma Stanisław Kogut. W jednym z pomieszczeń urządzono salę pamięci Lecha Kaczyńskiego. Można tam zobaczyć zdjęcia z wizyt byłego prezydenta Polski w Nowym Sączu, jego książki, a także można oglądnąć film dokumentalny o jego życiu. Andrzej Szkaradek, legenda sądeckiej Solidarności zadeklarował, że będzie przybliżał zainteresowanym w Izbie Pamięci najnowszą historię Polski z przełomu lat 80 i 90.
Bartosz Niemiec/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
20:48
GDDKiA: w 2031 r. zatwierdzenie przebiegu S7 Kraków - Myślenice; budowa w latach 2038-2045
-
19:54
Życiowy mecz tenisistki z Krynicy na kortach w Australii. Brawa dla Kasi Kawy!
-
19:12
Małopolanie rezygnują ze szczepień dzieci. Lekarze ostrzegają przed epidemią
-
17:20
Zniszczono jedną trzecią znaków Strefy Czystego Transportu. Kto stoi za protestami?
-
16:41
"Krzyż wyrzucony do kosza". Kard. Ryś skomentował incydent w szkole
-
16:29
Wspinasz się ponad 30 metrów i masz takie widoki! Nowa atrakcja w Krynicy czynna od soboty
-
16:13
Ogromne opóźnienia na kolei. Pociąg z Suwałk do Krakowa utknął w szczerym polu
-
15:35
Gdzie na narty biegowe? Do centrum Krakowa, na Błonia!
-
15:23
Nowe ambulanse i więcej zespołów. Duże zmiany w tarnowskim pogotowiu
-
14:58
Mroźny urok perły polskich uzdrowisk
-
14:53
Nowa ikona Krynicy: Wieża widokowa na Górze Parkowej gotowa na przyjęcie turystów
-
14:42
Wypadek na drodze krajowej w Oświęcimiu. Droga była zablokowana
-
14:20
One nie powiedzą, że zamarzają. Zwierzętom jest tak samo zimno jak ludziom
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze