- A
- A
- A
Śliwowica łącka zyskuje coraz większą popularność
Na samą myśl o niej niektórym kreci się w głowie. Śliwowica niespełna od dwóch lat jest już legalnie produkowana w Łącku i pomimo swojej wysokiej ceny, zyskuje coraz większą popularność.Śliwowica Łącka
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 5
Trudno się temu dziwić. Według mieszkańców Łącka, gdy dopadnie kogoś przeziębienie wystarczy wlać łyżeczkę trunku do gorącej, mocnej herbaty i wypić taką miksturę wieczorem, a następnego ranka wstaje się już zdrowym. - Takie same właściwości ma też nasza śliwowica, legalnie produkowana – przekonuje Łukasz Tomala z tłoczni Maurer - Jest robiona według tradycyjnej receptury i niczym się nie różni od tej legendarnej, łąckiej.
Jednak wszystkie tego typu trunki trzeba pić z głową, ponieważ są one 50, a nawet ponad 70 procentowe.
Więcej informacji na temat śliwowicy łąckiej znajduje się Śliwowica łącka .
(Bartosz Niemiec/nk)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:14
Piłkarski PP - Hutnik Kraków i Wisła Kraków zmierzą się w 1/16 finału. Zdecydowało o tym środowe losowanie.
-
19:33
Najlepsze polskie debiuty prozatorskie - nominacje do Nagrody Conrada
-
19:16
Najlepsze książki naukowe i humanistyczne- znamy nominacje do Nagrody im. Jana Długosza
-
18:59
Ponad 800 autorów na 28. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie
-
18:05
100 letni perkusista Saul Dreier zagrał w Krakowie. Posłuchaj reportażu "Happy Birthday Saul"
-
17:37
200 tysięcy na kółko biblijne. Samorząd Myślenic dofinansuje dodatkowe lekcje religii
-
16:34
Uczniowie nie chcą edukacji zdrowotnej? W wielu szkołach w Małopolsce zajęcia się nie odbędą
-
16:03
Policja szuka sprawców brutalnej bójki w autobusie w Trzebini. ZDJĘCIA
-
15:06
Awantura domowa w Tarnowie. 38-latek ranił bliskich nożem, zatrzymano też poszukiwaną kobietę
-
12:44
Deszczowy orszak profesorski na inaugurację 662. roku akademickiego
-
12:38
Krakowskie ZOO zmienia godziny zwiedzania
-
12:02
Obrazy, które uczą patrzeć na świat. 68. edycja World Press Photo
-
11:12
Obrazy, które uczą patrzeć na świat. 68. edycja World Press Photo
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze