Kard. Stefan Wyszyński na przełomie lat 60. i 70. przyjeżdżał na wypoczynek na Bachledówkę. W czasie jednego z pobytów poświęcił kopię jasnogórskiej ikony, która znajduje się w parafii.

W czasie homilii abp Marek Jędraszewski przywołał rozważanie kard. Stefana Wyszyńskiego z 1963 r. przygotowane na Zesłanie Ducha Świętego, w którym Prymas Tysiąclecia wskazał, że uroczystość ta jest najbardziej współczesna i aktualna. Motto tych rozważań pochodziło z Listu do Rzymian „miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany” (Rz 5, 5b). – Ta miłość sprawia, że Kościół żyje, że jest ciągle młody, że każdy dzień i każda jego godzina, przeniknięta jest Bożym życiem, Boża miłością – mówił metropolita krakowski.

Arcybiskup odwołał się także do książki „Miłość na co dzień” kard. Stefana Wyszyńskiego, w której rozważał tajemnicę prawdziwego odpoczynku. Pisał, że wyjeżdżając na wakacje trzeba mieć „szczególny czas miłowania Boga, stworzonego przez Niego świata i drugiego człowieka”. Zwracał uwagę, że czas wakacyjny powinien być też przeniknięty modlitwą. Takiej miłości doświadczał Prymas Tysiąclecia odwiedzając Bachledówkę na przełomie lat 60. i 70.


To miejsce co roku odwiedza nawet 50 tys. pielgrzymów.

Na terenie przyklasztornym, by upamiętnić postać kardynała Stefana Wyszyńskiego, powstanie Dom Pamięci Błogosławionego.