Jak zapowiada wicestarosta tatrzański Wawrzyniec Bystrzycki, trasa - podobnie jak w ubiegłym roku - będzie czasowo zamykana dla turystów i ruchu kołowego.
- Prace będą wykonywane w sposób identyczny, jak w roku ubiegłym. Frezowanie nawierzchni, utwardzenie poboczy i oczywiście wykonanie dwóch warstw nawierzchni wyrównawczej i ścieralnej. Jeżeli będziemy wykonywać nawierzchnię na całej szerokości, będą ustawione maszyny, będą rozdzielacze, będzie tam wprowadzony ciężki sprzęt. Dlatego też na kilka dni będziemy musieli wyłączyć tę drogę z eksploatacji - mówi.
W 2025 roku roboty na trasie do Morskiego Oka były prowadzone powyżej Wodogrzmotów Mickiewicza. Starostwo tatrzańskie chce jednak wyremontować całą drogę.
Prace mają kosztować około trzech milionów złotych, z czego połowę stanowi rządowe dofinansowanie. Urzędnicy przygotowują się do przetargu na to zadanie, który ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.
Dokładny termin prac i to, jakie będą utrudnienia, poznamy po wyborze wykonawcy.