- A
- A
- A
Nieoczekiwane popracie dla projektu "sądeckiej Wenecji"
Projekt budowy "sądeckiej Wenecji" zyskuje niespodziewane poparcie. Nazywany „Wenecją” kompleks rekreacyjno-sportowy powstać ma w Nowym Sączu nad brzegiem Dunajca. Jednym z obiektów będzie tor kajakowy przystosowany do rozgrywania międzynarodowych zawodów.Tak będzie wyglądała "Sądecka Wenecja"
-
-
-
-
-
crop_free
1
/ 5
Ten plan spodobał się członkom Polskiego Komitetu Olimpijskiego, którzy w oficjalnym piśmie zadeklarowali wsparcie dla projektu. Sądecka Wenecja ma być jednym z głównym projektów, na które Nowy Sącz chce pozyskać dotacje z nowego funduszu Unii Europejskiej. Kompleks, którego budowa kosztować będzie ok. 40 mln zł to nawiązanie do tradycji z okresu międzywojennego. Wtedy nad brzegiem Dunajca w Nowym Sączu istniała przystań, od której odbijały łodzie wiosłowe a na odcinku do Rożnowa rozgrywano międzynarodowe zawody kajakowe.
Dziś tradycje uprawiania kajakarstwa górskiego są w Nowym Sączu ciągle żywe, ale w samym mieście nie ma miejsca gdzie można by tę dyscyplinę uprawiać. Spełniający wymogi sportowych federacji tor miałby tę lukę zapełnić. W oficjalnym piśmie przesłanym do sądeckiego ratusza prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzej Karśnicki zadeklarował oficjalne poparcie dla starań zarówno o budowę toru jak i dla późniejszej organizacji zawodów.
(Sławomir Wrona/ko)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
18:59
Uwaga: utrudnienia po groźnym wypadku koło Wieliczki
-
18:29
94. Lekcja Śpiewania: plac Szczepański rozbrzmiał kolędami i pastorałkami
-
18:12
Pomoc w kryzysie uzależnień. Jak działa Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Uzależnień w Krakowie
-
16:36
Kraków: pijany kierowca wjechał w mur kościoła św. Krzyża
-
13:56
Tatry: Turysta walczy o życie po upadku podczas schodzenia z Rysów
-
13:55
Na Rynku Głównym odbyła się 29. wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących
-
13:35
Biuro do wynajęcia Kraków - dynamicznie rozwijająca się lokalizacja Twojej firmy
-
13:28
Samochody na leasing – jak znaleźć idealny model auta?
-
13:23
Suunto Vertical 2 – najbardziej zaawansowany zegarek sportowy od Suunto na trening i ekspedycje
-
13:12
Andrzej Panufnik. Genialny wygumkowany
-
12:55
Kard. Ryś na wigilii dla potrzebujących: każdy nosi w sobie godność, odkrywajcie ją w sobie i innych
-
12:48
To już 29. wigilia dla osób bezdomnych i potrzebujących na Rynku Głównym w Krakowie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze