- A
- A
- A
Kto posprząta dzikie wysypisko odpadów wielkogabarytowych w Podegrodziu?
Kto urządził sobie dzikie wysypisko odpadów wielkogabarytowych w Podegrodziu i kto je teraz posprzata? Gmina podejrzewa, że pozostałości po lodówkach i telewizorach nad Dunajec i dopływająca do niego Słomkę zwożą Romowie z Maszkowic. Samorząd zapowiada, że tym razem śmieci nie usunie, bo to nie jego teren.Gmina do tej pory sprzątała zwożone notorycznie nad Dunajec odpady wielkogabarytowe, ale powiedziała dość, bo teren, na którym śmieci są składowane, należy do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Krakowie. Władze samorządu podkreślają, że koszty usuwania pozostałości po pralkach, lodówkach i telewizorach są wysokie, a RZGW nie chce ich pokrywać tłumacząc, że to gmina odpowiedzialna jest za utrzymanie porządku w swoich granicach.
Rzecznik RZGW powiedział w rozmowie z Radiem Kraków, że podobne spory zarząd toczy z innymi samorządami, ale to nie zmienia faktu, że płacić za usuwanie odpadów nie zamierza.
(Joanna Porębska/ko)
Komentarze (0)
Najnowsze
-
14:55
Białe święta w Tatrach
-
13:21
Sąsiedzi i odwiedzający są przekonani, że tę szopkę widać nawet z kosmosu!
-
13:13
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i gołoledzią
-
12:53
To może być najjaśniejszy dom w regionie. Liczba lampek przyprawia o zawrót głowy!
-
12:37
Najstarsza kolęda związana z ziemiami polskimi. Świąteczny skarb w Bibliotece Jagiellońskiej
-
12:00
To największa żywa szopka w regionie sądeckim
-
11:52
Żywa szopka w Biegonicach
-
11:10
Świąteczna atrakcja Tarnowa: żywa szopka u Bernardynów znów otwarta
-
11:00
Nie wiesz, którą książkę czytać w przerwie świątecznej? Podpowiadamy
-
10:57
Słońce nad Tatrami, ale na szlakach ślisko i niebezpiecznie
-
10:53
To nie był dobry początek drugiego dnia świąt na małopolskich drogach: dwa grożne wypadki
-
10:39
Jak aktywnie spędzić święta i spalić zjedzone kalorie? Na lodowisku
-
10:20
Elektryczne busy niegotowe, fiakrzy zostają. Zmiany na trasie do Morskiego Oka opóźnione
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze