Nie byłoby dzisiejszego Kina Biała , gdyby nie wielkie zaangażowanie grybowian. Starania o powstanie budynku rozpoczęły się w 1906 roku. Budynek otwarto w 1910 roku, ale pierwszy kinematograf pojawił się tam 18 lat później. Był to wtedy znak postępu i powód do dumy dla mieszkańców.
W latach 60. kino zostało rozbudowane. Od tego momentu przedsionek i kinowe foyer zdobią ceramiczne mozaiki autorstwa Witolda Skulicza, profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dzieła przetrwały, są pod opieką konserwatora zabytków, a w ramach modernizacji budynku zostały teraz odnowione i wyeksponowane
Również w latach 60.kino w Grybowie zyskało nowy sprzęt i było wówczas najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. W latach 90. wraz z upowszechnianiem się sprzętu wideo obiekt przestał funkcjonować i zaczął popadać w ruinę. Dziś nie tylko dobrze wygląda, ale został wyposażony w wysokiej jakości sprzęt.
Remont kina Biała w Grybowie trwał trzy lata, z opóźnieniami wywołanymi m.in. pandemią. Mieszkańcy nie mogli się doczekać momentu otwarcia. Oprócz sali kinowej w wyremontowanym budynku znalazły się też m.in. pracownie garncarska, malarska i rękodzieła artystycznego. Metamorfoza Kina Biała w Grybowie kosztowała ponad 8 mln złotych. Władze miasta zdobyły dofinansowanie na ten cel wspólnie ze słowackim Bardejowem.