- A
- A
- A
I Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu świętuje 200-lecie
Leszek Wójtowicz, bard Piwnicy pod Baranami, Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO, aktorka Katarzyna Ucherska, czy Piotr Piksa, aktor Teatru Narodowego. To tylko nieliczni artyści, których początki kariery sięgają Festiwalu Młodych Talentów I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.Z okazji obchodzonego w tym roku 200 lecia szkoły, dziś na jubileuszowym koncercie Festiwalu pojawili się absolwenci renomowanego liceum. Wśród nich m.in. bliźniaczki-aktorki Aleksandra i Alicja Chapko.
Początki Festiwalu Młodych Talentów sięgają lat 70. - Nasz festiwal to kuźnia talentów – podkreśla nauczycielka Barbara Porzucek, która organizuje imprezę od ponad 30 lat. Jak mówi, na pierwszym festiwalu wystąpił Leszek Wójtowicz, Jerzy Zoń, później sporo aktorów i piosenkarzy.
Pierwszy Festiwal Młodych Talentów odbył się w 1971 roku. W sumie odbyły się 42 edycje imprezy z krótką przerwą w latach 80. W tym czasie na scenie zaprezentowało się kilka tysięcy młodych artystów.
Bartosz Niemiec/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
11:09
Prezydent Krakowa znów się wycofuje. Podwyżki biletów okresowych dla Krakowian będą mniejsze
-
10:43
Nie ma najemców, będzie taniej. Trzebinia obniża czynsz na dworcu
-
10:00
Czas na podsumowania - alfabet olimpijski Radia Kraków
-
09:56
Nowa jakość w Muzeum Papieskim. Hologramy i laserowe projektory już wkrótce
-
09:51
Nie żyje koszykarka Kara Braxton, dwukrotna mistrzyni Polski z Wisłą Kraków
-
09:43
Wyspiański dla najmłodszych. Teatr Groteska zapowiada prapremierę spektaklu Witrażowanki Stasia Wyspiańskiego.
-
09:27
Kolejny poważny wypadek przy pracy w Tarnowie. 50-latek walczy o życie
-
09:16
Wzrosło zagrożenie lawinowe na Babiej Górze. Jest umiarkowane
-
08:53
230 milionów pytań tygodniowo. Czy sztuczna inteligencja naprawdę zna się na medycynie?
-
08:15
Paweł Śliz o rozpadzie Polski 2050: "To nie rozwód, to separacja"
-
07:56
Nowy system przeciwpowodziowy dla Rybitw. Miasto stawia na ogrody deszczowe i przepompownię
-
07:24
3,6 promila, cofnięte uprawnienia i samochód w rowie. 51-latek wciąż... trzeźwieje
-
06:55
Duże zmiany koło Nowego Sącza. Drogowcy przebudują kłopotliwe skrzyżowanie
-
06:29
Pochmurny poniedziałek w Małopolsce. Zrobi się jednak znacznie cieplej
-
06:08
Zamieszki w Meksyku po zabiciu lidera kartelu. Ambasada RP ostrzega polskich turystów
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze