- A
- A
- A
Biurokracja opóźnia budowę basenów termalnych w Porębie Wielkiej
Gdyby nie przedłużające się procedury, mieszkańcy Małopolski już wkrótce mogliby korzystać z basenów termalnych w Porębie Wielkiej na Limanowszczyźnie. Pozytywne wyniki badań odwiertu, teoretycznie otwarły drogę do budowy kompleksu.Ale to tylko teoria. Praktyka pokazuje bowiem, że rozpoczęcie budowy wcale nie jest takie proste, a na kompleks rekreacyjny trzeba będzie jeszcze poczekać.
Choć badania odwiertu otwarły drogę do budowy, Spółka Gorczańskie Wody Termalne nadal czeka na umowę z Ministerstwa Środowiska. Dokument pozwoli spółce wystąpić o koncesję na wydobycie gorącej wody.
- Od kilku miesięcy czekamy na umowę z ministerstwa środowiska, dzięki której możemy starać się o pozwolenia na wydobycie solanki – mówi wójt gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek.
Tymczasem mieszkańcy Poręby Wielkiej nie mogą się doczekać budowy basenów termalnych. Ich zadaniem, inwestycja przyczyni się do rozwoju turystyki w całej gminie. Mają oni również nadzieję na nowe miejsca pracy. Powiat limanowski boryka się z prawie 18 procentowym bezrobociem.
Niewykluczone, że umowa z Ministerstwa Środowiska będzie gotowa w tym roku. Jeśli tak się stanie, w przyszłym, Spółka Gorczańskie Wody Termalne, otrzyma pozwolenie na wydobycie wody oraz wykupi tereny niezbędne pod budowę kompleksu basenów.
Kompleks rekreacyjny ma powstać na czterech hektarach. Spółka Gorczańskie Wody Termalne już zabezpiecza tereny pod budowę basenów.
Bartosz Niemiec/aw
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
21:55
Kraków Airport: przekierowane loty z powodu mgły
-
19:56
Kardynał Ryś przejmuje „pole minowe”. Co zostawił po sobie abp Jędraszewski?
-
19:40
Ewa Lipska z odznaką "Honoris Gratia"
-
18:57
Pożar w restauracji na Krupówkach. Dwie osoby w szpitalu
-
18:06
Napad na jubilera na osiedlu Tysiąclecia w Krakowie. Trwają poszukiwania sprawców
-
17:26
Kraków: potrącenie pieszego. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR
-
17:08
Kolejna akcja CBA w Nowym Sączu. Śledczy nie ujawniają szczegółów
-
17:06
Pogrzeb wariantów S7. Przed siedzibą GDDKiA znów protestowali mieszkańcy
-
16:48
Tajemnice obrazu z Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie. Naukowcy ustalą autora renesansowego dzieła?
-
16:30
W magistrackiej broszurze Tarnów nie informuje mieszkańców o podwyżkach, jest za to sporo o sukcesach
-
15:55
Wyzwanie dla najlepszych: ekoedukacja
-
15:37
"OPW z dronem" - wojsko wyszkoli licealistów z obsługi bezzałogowców
-
15:30
Wypadek w Inwałdzie oraz potrącenie w Libiążu
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze