Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Chełmku będzie można oglądać bunkry z czasów II wojny światowej

Ośrodek kultury w Chełmku niedaleko Oświęcimia zaprasza w piątek na otwarcie plenerowej ekspozycji schronów obserwacyjnych. To betonowe bunkry z czasów II wojny światowej, które służyły Niemcom między innymi do oceny zniszczeń po nalotach. Było ich około 40. Po wojnie część zniszczono, część wywieziono do lasu.

Foto. MOKSiR Chełmek

- Chcemy je pokazać w niezwykłej przestrzeni. Nie jesteśmy militarystami. Jednak kto raz zobaczył te schrony to przyzna, że to niezwykłe obiekty. One przypominają prace Magdaleny Abakanowicz. Każdy kto tam trafia, jest zdziwiony tymi obiektami. One są świetne - mówi Radiu Kraków Waldemar Rudyk, dyrektor ośrodka kultury.

Ekspozycje można zobaczyć w lesie przy drodze łączącej Chełmek z Jaworznem. Miejsce zostało oznakowane specjalnymi tablicami. W piątek o 16:30 przy schronach wykład na ich temat wygłosi Piotr Sworzeń z Muzeum Śląskiego w Katowicach.

Foto. MOKSiR Chełmek

 

 

 

 

(Marek Mędela/ko)

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię