Polski Czerwony Krzyż zorganizował zbiórkę dla rodziny, której dom spłonął kilka dni temu. Cztery osoby, w tym trzy niepełnosprawne, zostały bez ubrań, sprzętów i przestrzeni do życia. Sołtys wsi, Grzegorz Krawczyk, apeluje o pomoc finansową. Jak mówi, wielu okolicznych mieszkańców już pomaga pogorzelcom, jednak wciąż potrzebne są pieniądze. "Gdy teren zostanie uprzątnięty, chcielibyśmy zakupić szkieletowy, gotowy domek, który ustawi specjalna firma. Wiemy, że członkowie tej rodziny nie są w stanie sami zająć się budową domu" - mówi Radiu Kraków sołtys Lachowic.  

Rodzina z Lachowic została uratowana z pożaru przez strażaków z OSP Lachowice, którzy wynieśli trzy osoby z płomieni. Nie udało się jednak uratować drewnianego budynku, po którym zostały zgliszcza. Nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Policja prowadzi w tej sprawie śledztwo.
 


Uruchomiono numer konta, na które można wpłacać pieniądze na pomoc rodzinie: ING Bank Śląski, Oddział Kraków
Nr rachunku: 02 1050 1445 1000 0090 8040 9890
Z dopiskiem „Lachowice - pożar”.

Konto udostępnia Polski Czerwony Krzyż.
Ze względu na nieuregulowany stan własnościowy /spadkowy/ nieruchomości rozważany jest zakup dla rodziny całorocznego przenośnego domku, którego postawienie nie wymaga pozwoleń administracyjnych.

Wesprzeć rodzinę można także wrzucając pieniądze do puszek wystawionych w sklepach oraz po każdej mszy świętej w Kościele Parafialnym w Lachowicach w niedzielę w dniu 22.07.2018 r.

 

 

(Martyna Masztalerz/ew)