Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolscy policjanci szkolą wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży

  • Aktualności
  • date_range Poniedziałek, 2016.07.04 08:15 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 23:06 )
Małopolscy policjanci szkolą wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży. Pod czujnym okiem funkcjonariuszy uczyło się ok. 6000 osób.

foto: Paulina Krzyżak/KO ŚDM/ https://www.flickr.com/photos/krakow2016

Czego uczyli się wolontariusze? "Wolontariuszy uczono, jak zachować się w miejscach celebry, aby było bezpiecznie, czego mogą oczekiwać od policjantów, jakie prawa im przysługują" - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Jak dodaje Katarzyna Cisło, wolontariusze mieli także zajęcia z policyjnym psychologiem. "Zwrócono im uwagę, jak sterować emocjami, by np. nie dopuścić do wybuchu paniki".

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie odbędą się w ostatnim tygodniu lipca. Do obsługi wydarzenia zgłosiło się ok. 20 tys. wolontariuszy.

 

 

(Grzegorz Krzywak/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię