Trzeci tom Dziennika Sławomira Mrożka wydany nakładem Wydawnictwa Literackiego obejmuje lata 1980-1989. Z tej okazji, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Wydawnictwo Literackie postanowiły… wyprowadzić Mrożka na ulice Krakowa. Do 29 marca, na chodnikach w najważniejszych punktach miasta – na płycie Rynku Głównego, na Małym Rynku, na pl. Szczepańskim i Plantach – znaleźć można charakterystycznego bohatera rysunków Sławomira Mrożka.

Wspólnie podążajmy śladem Mrożka – apeluje portal readingmalopolska.pl i zaprasza na konkurs . Aby zdobyć książki ufundowane przez Wydawnictwo Literackie oraz Noir sur Blanc wystarczy wybrać się na spacer po centrum Krakowa i za pomocą aplikacji konkursowej na Facebooku przesłać jak najwięcej zdjęć rysunków namalowanych na chodnikach. Komplet Dzienników Mrożka otrzyma osoba, która prześle najwięcej zdjęć z różnych lokalizacji.

Publikacja „Dziennika” Sławomira Mrożka to jedno z najważniejszych przedsięwzięć edytorskich dla polskiej kultury. Pisany przez kilkadziesiąt lat, w trzydziestu kilku miastach, kilkunastu krajach i na trzech kontynentach to dzieło wybitne, głęboko filozoficzne, a zarazem dostarczające wielu bezcennych informacji na temat życia wybitnego dramaturga.

To nie jedyne wydarzenie zaplanowane z okazji premiery książki. We wtorek (12 marca) o godz. 18.00 Wydawnictwo Literackie zaprasza do Sali Mehofferowskiej (ul. Długa 1) na spotkanie poświęcone Sławomirowi Mrożkowi. Wezmą w nim udział prof. Marta Wyka, prof. Maciej Urbanowski oraz prof. Jerzy Stuhr, który przeczyta fragmenty publikacji. Wstęp wolny.

(Wojciech Musiał)