- A
- A
- A
Premiera w Wydawnictwie a5
Poeci czytają swoje wiersze.Premiera w a5
-
-
-
-
crop_free
1
/ 4
W krakowskim Wydawnictwie a5 premiera nowej serii tomów poetyckich z płytami CD. Na początek są to wybory Julii Hartwig, Stanisława Barańczaka, Ryszarda Krynickiego i Adama Zagajewskiego. Teraz w nowej szacie graficznej, twardej oprawie i na szlachetnym papierze, z dodatkiem płyt CD, na której wybrane przez siebie wiersze czytają sami autorzy (wyjątkiem jest tom "Wierszy zebranych" Stanisława Barańczaka, którego utwory czyta Marek Kondrat). Cykl ten stanowi prezentację poetów - klasyków polskiej poezji współczesnej, mówiących tu własnym głosem. W przenośni – bo każdy tom jest osobistym wyborem wierszy i dosłownie – bo usłyszymy ich własne niepowtarzalne interpretacje.
Tom Julii Hartwig to pierwszy, tak obszerny, wybór wierszy poetki. Julia Hartwig, wybitna poetka i tłumaczka, od ponad 50 lat zadziwia i oczarowuje swoich czytelników łącząc w swych utworach oniryzm i umiłowanie konkretu, mistykę i realizm, melancholię i radość życia. Do nowego wydania dodana została płyta CD, na której Julia Hartwig czyta swoje wiersze, m.in. „ Jasne niejasne”, „Kot Maurycy” czy „Wahanie”.
Tom „Wiersze wybrane” Ryszarda Krynickiego zawiera utwory pisane w ciągu czterdziestu lat - od debiutu w 1969 roku po garść wierszy najnowszych. Nowe wydanie wzbogacone zostało o płytę z nagraniami. Będziemy mogli usłyszeć Ryszarda Krynickiego czytającego m.in. „Język, to dzikie mięso”, „Moja córeczka uczy się czytać”, „Koty” czy cykl "Trzy wiersze tylko dla ciebie”.
Najobszerniejszy, a jednocześnie najbardziej osobisty zbiór wierszy Adama Zagajewskiego w wyborze poety, jest autorskim przewodnikiem po jego dotychczasowej twórczości. „Wiersze wybrane” pozwalają czytelnikowi prześledzić zmiany poetyki Zagajewskiego – od wczesnych pełnych sprzeciwu utworów z czasów Nowej Fali po refleksyjne i kunsztowne teksty z lat późniejszych.
Jak pisze Tadeusz Nyczek, "wiersze Stanisława Barańczaka, które przez krytyków niechętnych nowofalowej poetyce bywały pogardliwie określane jako „poezja publicystyczna”, zdumiewająco przetrwały próbę czasu i dziś nadal poruszają".
(z materiałów wydawcy)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
16:50
Co możemy oglądać wiosną na nocnym niebie?
-
14:55
Władze Starego Sącza zwiększają liczbę kamer w mieście. Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców
-
14:14
Emaus już w Wielkanocny Poniedziałek. Na Błoniach zaprezentuje się ponad 120 wystawców
-
13:44
Tydzień Cervantesowski w Krakowie poświęcony literaturze hiszpańskiej
-
12:05
Samorządy mają pół roku więcej na przygotowanie planu ogólnego
-
11:24
Zwłoki na osiedlu Bachledy w Zakopanem. Odpowiedzi dostarczy dopiero badanie DNA
-
11:02
Wyjątkowo dobre święta dla branży turystycznej w Krynicy. Turyści dopisali
-
10:25
Jaki jest kalendarz wyborów prezydenckich i co zrobić, aby głosować nie w swoim okręgu?
-
09:50
Tysiące turystów zjechało do Krakowa na Święta Wielkanocne
-
09:33
Dwa groźne wypadki w Tatrach. TOPR apeluje o ostrożność
-
09:26
To będzie pogodna niedziela świąteczna z przyjemnymi temperaturami
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze