Krakowski pisarz, kurator wystaw fotograficznych i tekstów o kulinariach Wojciech Nowicki nagrodzony przez Bibiliotekę Raczyńskich w Poznaniu.
Jury Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych wyłoniło Książki Wiosny 2013. To ceniona w środowisku literackim nagroda, której celem jest "promowanie wartościowych ksiażek i ambitnych wydawców". Poznanskie Przeglądy Nowości Wydawniczych mają 20-letnią tradycję, odbywają się od 1993 roku.
Krakowski autor wyróżniony został za swoją najnowszą prozę pt. "Salki" ( wyd. Czarne), której premiera odbyła się w kwietniu tego roku. To jak pisze wydawca, "niespieszna opowieść w czasie i przestrzeni", o której "Polityka" dodaje: "Tarnopol, Wilno, potem Mołdawia, Albania, Rumunia, Serbia – we wszystkich tych miejscach bohater „Salek” zbierał kawałki samego siebie, mimo że to nie on je pozostawił."
Laureatami nagrody Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych zostali także Dariusz Rosiak, autor książki "Człowiek o twardym karku. Historia księdza Romualda Jakuba Wekslera-Waszkinela" oraz Bartek Sabela, autor książki "Może (morze) wróci".
- A
- A
- A
Nagroda Biblioteki Raczyńskich dla "Salek"
Krakowski pisarz Wojciech Nowicki wyróżniony cenioną nagrodą.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
20:01
Jarosław Królewski w Radiu Kraków: Śląsk Wrocław się skompromitował, musi zostać ukarany
-
19:06
Wieczysta Kraków w roli fawotyta RELACJA MINUTA PO MINUCIE
-
18:45
Siedmiu nowych kandydatów na ratowników w krynickim GOPR. Zdali wymagający egzamin
-
18:30
Wpuszczamy ją w nasz intymny świat. Osoby z niepełnosprawnościami o Monice Meleń
-
18:28
Mecz Śląska z Wisłą nie doszedł do skutku
-
17:56
696. urodziny Tarnowa. Tak mogło wyglądać wydanie aktu lokacyjnego
-
17:25
Tarnów świętuje 696. urodziny. Miasto lokowano 7 marca 1330 roku
-
15:46
Ks. prof. Michał Heller świętuje 90. urodziny. "Nie lubię być nazywany ikoną"
-
15:28
Termalice zabrakło szczęścia
-
15:24
"Cyfrowy świat, realne zagrożenia"
-
14:29
Jarosław Kaczyński wskazał kandydata PiS na premiera
-
13:54
W niedzielę wejdą w życie zmiany w rozkładzie jazdy pociągów
-
13:38
Maja Opałka - Hiszpania (nie tylko) na "city break"
-
12:05
Zderzenie trzech aut w Jerzmanowicach. Jedna osoba poszkodowana
-
10:52
Sprawdź, z jakim tekstem mierzyli się uczestnicy IX Dyktanda Krakowskiego
-
10:17
"Wajda. W stulecie urodzin" - nowa wystawa w Muzeum Manggha
-
10:15
W klinice "zdrowego" , o chorobach zwierząt
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze