W siedzibie ośrodka przy ulicy Rajskiej odbyła się debata z udziałem Krzysztofa Orzechowskiego – dyrektora naczelnego Teatru Słowackiego, w którego strukturach funkcjonuje MOS i Iwony Kempy, kierownik artystycznej MOSu.

Podczas spotkania poruszano tematy takie jak sposób funkcjonowania, zarządzania i finansowania tej młodej instytucji kultury. Podsumowano także liczbę widzów i odwiedzających (w pierwszym roku działalności MOSu było to ponad 40 tysięcy a rok później już 47 tysięcy odwiedzających). Kierujący MOSem, podkreslali że trudno jest zdefiniować działania Małopolskiego Ogrodu Sztuki a charakteryzują go " otwartość i stawianie na przenikanie sztuk".

Pośród przedstawionych planów znalazł się między innymi Projekt Teatr 13plus kierowany do nastolatków. W jego ramach ma odbyć się premiera z udziałem młodych aktorów, warsztaty filmowe i konferencja naukowa propagująca porozumiewanie się bez przemocy.

Najbliższe wydarzenia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki to III edycja międzynarodowego festiwalu poświęconego nowoczesnemu teatrowi tańca i ruchu „Kroki”. Wśród zaproszonych zespołów (m.in. Ultima Vez z Belgii) znalazł się tylko jeden zespół z Polski (Lubelski Teatr Tańca). W ramach festiwalu zaplanowano liczne warsztaty m.in. „Małe Kroki" warsztaty edukacyjne dla dzieci, a także spotkania dla osób o alternatywnej motoryce „INNE Kroki ANEKS”.

 

W czerwcu na widzów czeka premiera spektaklu pt." Kto wyciągnie kartę wisielca, kto błazna?" w reżyserii Pawła Miśkiewicza.

 

 

M.Nieciecka Mac