- Nową estakadą pojadą trzy linie tramwajowe: 50, 9 i 11 - wylicza Piotr Hamarnik z ZIKiT-u. "50", jak wiadomo, jest pierwszą linią krakowskiego szybkiego tramwaju, więc ta zmiana jest naturalna. "Oprócz tego chcemy zapewnić szybszy dojazd z Nowej Huty do Bieżanowa" - tłumaczy Hamarnik.
Urzędnicy szykują też kilka udogodnień dla pasażerów autobusów. Słynna i wiecznie zatłoczona linia numer 139 z Nowej Huty do centrum między 7:00 a 7:30 będzie kursowała nie co 12, a co 10 minut. Dzięki temu tłok ma być nieco mniejszy. Częściej będzie też jeździła linia 130 łącząca osiedla Azory z Dworcem Głównym.
Nie wiadomo, czy te zmiany zadowolą krakowian, dlatego urzędnicy apelują o składanie uwag. "Celowo opublikowaliśmy te zmiany teraz, na miesiąc przed końcem wakacji, aby był czas na ewentualne korekty" - zapewnia ZIKiT.
O wszystkich planowanych zmianach można przeczytać TUTAJ.
(Maciej Skowronek/ko)
Obserwuj autora na Twitterze: