Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

W Wiśle żyją złote rybki. Mamy dowody!

  • Kraków
  • date_range Czwartek, 2012.11.15 10:04 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:45 )
W Wiśle można złowić złotą rybkę. To nie żart. Sporego szczupaka w kolorze złota wyciągnął z wody pan Włodzimierz. Teraz czeka, aż spełnią się jego życzenia.

Złoty szczupak. Fot. J. Herma


Złotego szczupaka w kanale wiślanym w pobliżu Zatora złowił w sobotę pan Włodzimierz. Ryba wzięła ok. południa. Złoty szczupak miał 57 centymetrów długości.

-To była trzecia ryba tego dnia. Mieniła się w wodzie. Kolega, który ją podbierał, nie mógł uwierzyć - opowiada nam szczęśliwy rybak.

fot. J. Herma
Pan Włodzimierz ryby łowi od 40 lat. Takie" złotko", trafiło mu się po raz pierwszy. Owszem, zdarzało mu się łowić metrowe okazy, ale wcześniej złote szczupaki mężczyzna widział tylko na fotografiach w magazynach wędkarskich.

Rybak podejrzewa, że złowiony przez niego okaz to albinos, bardzo rzadko występujący w środowisku naturalnym. Charakterystyczny kolor sprawia, że takie okazy są tępione przez inne osobniki. Po zrobieniu kilku zdjęć, złoty szczupak wrócił do wody. Pan Włodzimierz nie zapomniał poprosić go o spełnienie kilku życzeń. Jakich? Tego nie zdradził...

Marek Mędela

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

669063

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię