- Dopiero zacząłem grać. Dlaczego nie? Można zobaczyć innych ludzi, rozruszać się. Dodatkowo może się okazać, że może coś więcej z tego będzie - mówi jeden z seniorów. "Mi idzie bardzo słabo. Sporadycznie przychodzę, dwa razy w tygodniu na godzinkę. Chodzi o rozrywkę" - dodaje kolejny.

Jak mówi Tomasz Żybula z klubu TCF HUB, bilard jest sportem, który nie wymaga wielkiego wysiłku fizycznego. "Chodzi o skupienie, koncentrację. Do tego jest element rywalizacji. To sport towarzyski. On spełnia wszystkie wymogi do tego, żeby każda osoba, w każdym wieku, mogła ten sport uprawiać. W naszym klubie mamy szkółkę bilardową dla juniorów, dwie drużyny w lidze. Pomyśleliśmy, że dla seniorów też będzie to ciekawa forma spędzania czasu" - tłumaczy.

Seniorzy podkreślają, że najfajniejsze w bilardzie są emocje i możliwość poruszania się. "Dominuje to, że chce się wygrać. Bilard wyrabia celność oka, pewność ręki. To dobra zabawa. Mnie pasjonuje bilard. Bile nigdy nie układają się tak samo. To daje do myślenia. Jak uderzyć? Pod jakim kątem? Jest jak z szachami. Nie jest to wysiłkowe, więc dla osób, które nie są młode, jest to dobre. To dużo daje".

- W naszym klubie jest 9 stołów bilardowych. Wieczorami jest to klub, rano może być to świetna propozycja dla seniorów, którzy mają czas. Można przyjść codziennie przed południem i sobie pograć. To bardzo ważne, żeby senior był aktywny, wychodził z domu, spotykał się, grał, rywalizował i dobrze się bawił - mówi Witold Ekielski, prezes stowarzyszenia TCF HUB.

Na bezpłatną grę w bilard krakowscy seniorzy mogą przyjść na aleję 29 Listopada 94 - codziennie, najlepiej w okolicach południa, kiedy nie ma tłumów.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Maciej Skowronek/ko)