Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rusza remont jednej z najbardziej dziurawych krakowskich ulic

Mieszkańcy czekają już 19 lat, czy to znak, że zbliża się koniec? Jeszcze w czerwcu ma ruszyć przebudowa ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie. To droga prowadząca od Błoń do Woli Justowskiej oraz w kierunku lotniska w Balicach, a także jedna z najbardziej zaniedbanych tras w mieście. Remont ulicy rozpoczął się już w 2002 roku i napotykał cały czas na nowe przeszkody. W ciągu dwóch tygodni ma w końcu ruszyć remont niespełna kilometrowego odcinka tej drogi - od ulicy Tondosa do ulicy Robla.

fot: Tomasz Bździkot

Początkowo urzędnicy zapowiadali rozpoczęcie remontu w połowie czerwca. W tym momencie
to bardziej koniec miesiąca. Trwają jeszcze ustalenia z miejskim inżynierem ruchu - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Tego momentu nie mogą doczekać się mieszkańcy Woli Justowskiej. Do tej pory udało się zakończyć cztery z sześciu etapów remontu. Sześć lat temu ten pierwszy, patrząc od strony centrum, od ulicy Focha do Piastowskiej i potem od tego miejsca do Pod Sikornikiem. Później wzięto się za koniec ulicy Jadwigi i wyremontowano jej ostatnie siedemset metrów. Do remontu pozostał ten środkowy fragment, który jest w tragicznym stanie. Dlatego mieszkańcy zapewniają, że przetrwają każde utrudnienia związane z remontem. Urzędnicy jednak zapewniają, że teraz ten remont już ruszy i to kwestia kilku dni. Przebudowa tego niespełna kilometrowego odcinka ma potrwać aż 9 miesięcy. To bardzo długo jak na tak krótki fragment. Równocześnie ma zostać przebudowana jednak kanalizacja, a także sieć wodociągowa. Na samym początku zamknięte zostaną jedynie odcinki prostopadłych ulic Korzeniowskiego i Borowego.  Ten remont zakończy się dopiero w przyszłym roku i będzie kosztował prawie 8 milionów złotych. Natomiast przebudowa ostatniego odcinka od ulicy Jesionowej do ulicy Robla, ma rozpocząć się w przyszłym roku. Tutaj na razie cały czas zbierana jest dokumentacja. Jeśli uda się to zrobić, temat remontu ulicy Jadwigi powinien się zakończyć.
Kierowcy jednak będą mieć bardzo ciężki początek wakacji. Za tydzień mają rozpocząć się kolejne utrudnienia z inną wylotówką
z Krakowa Aleją 29 listopada. W rejonie ulicy Węgrzeckiej od poniedziałku będą zwężenia. Na tej trasie jednak w tym roku mogą przyjść jeszcze poważniejsze utrudnienia. Między innymi kiedy będzie wylewany asfalt, lub przebudowywane będą kolejne wiadukty. Cała przebudowa ma zakończyć się do końca przyszłego roku.
posłuchaj mieszkańców

Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię