Taki apel skierował do urzędników wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz, a jak dodaje Tomasz Popiołek z Urzędu Miasta Krakowa, urzędnicy zastanawiają się, czy można zastąpić je papierowymi torebkami lub zupełnie zrezygnować z opakowania:

- Musimy to skonsultować. Dobrze by było, żeby Sanepid się w tym temacie wypowiedział. Kilka lat temu nie było żadnego opakowania na obwarzanki. Kupowało się je po prostu na patyku. Sprzedawca podawał nam tego obwarzanka i brało się go do ręki.

Pomysł trzeba też skonsultować ze sprzedawcami, z którymi urząd ma podpisane umowy. A ci używają foliowych torebek, bo tak łatwiej zachować higienę, której wymagają przepisy sanitarne.

 

Teresa Gut/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.