Wystawa będzie opowieścią o tragicznych doświadczenia II wojny światowej z perspektywy konkretnych osób, które mieszkały w Krakowie w momencie wybuchu wojny i tych, którzy sprowadzili się do niego później.

"Ludzi z różnymi wojennymi doświadczeniami łączyło to, że przez wiele lat nie wspominali o swoich przeżyciach nawet najbliższym. Muzeum pragnie nie tylko przypomnieć i opowiedzieć ich historie, ale także zachęcić wszystkich do własnych poszukiwań i podzielenia się historią swojej rodziny związaną z II wojną światową" – podkreślają autorzy wystawy.

Jednym z jej elementów będzie tzw. "depozyt pamięci", umieszczony w holu Fabryki Schindlera, w którym przez określony czas będą prezentowane wspomnienia, opowieści, zdjęcia, pamiątki i dokumenty, które nadeślą krakowianie. Nadsyłane historie i fotografie będą również publikowane w internecie.

Osoby chętne do podzielenia się swoimi rodzinnymi historiami lub pamiątkami Muzeum Krakowa prosi o kontakt mailowy: [email protected] lub telefoniczny: 12 656-56-25. Kuratorem wystawy jest Bartosz Heksel.

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.