Kandydaci do rady miasta, sejmiku województwa i do objęcia urzędu prezydenta miasta chcą by budynki nadal służyły lokalnym przedsiębiorcom i restauratorom. "To miejsce stało się popularnym centrum spotkań" - mówi kandydatka na Prezydenta Miasta Krakowa Jolanta Gajęcka z Kukiz 15'
- A
- A
- A
Kukiz 15' - Dolne Młyny dla mieszkańców, nie dla dewelopera
Kandydaci Komitetu Wyborczego Wyborców Kukiz'15 zapowiadają walkę o to by kompleks restauracji znajdujący się przy ulicy Dolnych Młynów w Krakowie został ochroniony przed działaniami dewelopera. Ten w miejscu dawnej fabryki chciałby wybudować hotel.
Kandydaci ruchu Kukiz'15 apelują też do obecnego prezydenta miasta Krakowa i urzędujących radnych, by natychmiast interweniowali i rozpoczęli działania blokujące zakusy dewelopera. Ich zdaniem budżet miasta mógłby zyskać na przejęciu terenu. Według wyliczeń kandydatów restauracje i przedsiębiorstwa za czynsz i koncesje płacą rocznie 5 milionów złotych.
Wybory samorządowe - serwis specjalny
Katarzyna Maciejczyk/bp
Komentarze (0)
Najnowsze
-
06:01
Aktualności komunikacyjne Radia Kraków 27.06
-
06:01
Sytuacja demograficzna w Zakopanem jest dramatyczna
-
22:30
Łukaszenka, więźniowie i gra o Zachód. Co naprawdę wydarzyło się w Mińsku?
-
22:28
Ekstraklasa piłkarska - Kurzawa przeszedł z Pogoni do Bruk-Betu
-
19:31
Prezydent Tarnowa z absolutorium i wotum zaufania
-
18:43
Prywatne akademiki w Krakowie – jak wybrać najlepsze miejsce na start studiów?
-
17:54
Maciej Gdula opuszcza Nową Lewicę. „Z żalem i poczuciem porażki”
-
17:42
Spółka Trasa Łagiewnicka komentuje zamieszanie wokół tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej
-
16:51
Święto poezji w Krakowie. 14. Festiwal Miłosza
-
16:38
Co dalej z trasami Zwierzyniecką i Pychowicką? Miasto przekonuje, że projekt ruszył, choć prezes spółki do zwolnienia
-
15:50
Zamiast kanalizacji – awarie i koszty. Mieszkańcy: to równia pochyła
-
15:15
Mieszkał z martwą żoną przez kilkanaście dni. Usłyszał zarzuty
-
14:54
"Pociąg wciąga" - reportaż Ewy Szkurłat
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze