Pielęgniarki zwracają też uwagę na zagrożenie związane z pracą z chorymi na Covid 19 - czyli na ryzyko zakażenia koronawirusem.Przekonują, że dyrekcja obiecywała specjalne świadczenia, podwyższenie stawek godzinowych. Ale do tej pory obietnic nie spełniła. 

Pielęgniarki tłumaczą, że pracują w szczególnie niebezpiecznych warunkach epidemii. Wyliczają, że brakuje nie tylko środków ochrony osobistej, ale także obsady na dyżurach. Pracują pod presją czasu, towarzyszy im stres, zmęczenie, ale przede wszystkim obawa o własne życie.

- Słyszymy, że szpitale jednoimienne jak Szpital Uniwersytecki, ze względu na szczególny status otrzymały dodatkowe środki zarówno z budżetu państwa jak i NFZ - doszło do zwiększenia wyceny świadczeń. Niestety, w żaden sposób nie przełożyło się to na nasze wynagrodzenia. Już drugi miesiąc oczekujemy na jakiekolwiek propozycje ze strony Dyrekcji - czytamy w apelu, który załoga wysłała do mediów.

Pielęgniarki przypominają też, że wiele z nich w poczuciu odpowiedzialności i po apelach resortu zdrowia, zrezygnowało z dodatkowej pracy, a dyrekcja obiecywała z tego powodu specjalne świadczenia czy podwyższenie stawek godzinowych.

Załoga informuje też, że władze szpitala nie odpowiadają na oficjalne apele związkowców w tej sprawie. 

Dyrekcja Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie w piątek wypowie się oficjalnie w sprawie apelu, który opublikowały pielęgniarki i położne.

 

(Maciej Skowronek/łk)

 

Bądź na bieżąco. Relacje z regionu i kraju w Radiu Kraków 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.