"W ten sposób chcemy dotrzeć do osób, które nie znają zasad prawidłowego udzielania pierwszej pomocy" - tłumaczy rzecznik prasowy przedsiębiorstwa - Marek Gancarczyk.
Filmy instruktażowe pojawiły się w środkach komunikacji miejskiej na początku tego roku - krakowskie MPK zamierza kontynuować ich emisję. Szczegółowe informacje na temat udzielania pierwszej pomocy można uzyskać między innymi na stronie Polskiej Rady Resustytacji - www.prc.krakow.pl
Kraków jest pierwszą dużą metropolią, która wprowadziła kompleksowy program z zakresu ratownictwa przedmedycznego. Urządzenia AED można znaleźć w 20 punktach naszego miasta.
Według danych przekazanych przez Polską Radę Resustytacji - tylko 30 procent Polaków decyduje się na udzielenie pierwszej pomocy, podczas gdy w Holandii na przykład decyduje się na to 68 procent ludzi. W tym względzie warto gonić Europejskie tendencje.
W Europie rocznie około 400 tysięcy ludzi ulega nagłemu zatrzymaniu krążenia - ich życie zależy od szybkiego udzielenia pierwszej pomocy.
(Aneta Regulska/jp)
- A
- A
- A
Kraków: MPK uczy jak udzielać pierwszej pomocy
Krakowskie MPK uczy jak reagować w przypadkach zagrożenia życia. Na monitorach w tramwajach i autobusach wyświetlane są specjalne filmy instruktażowe.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
07:59
Machiny Leonarda Da Vinci dotarły do hangaru w Czyżynach
-
07:40
Przeciętny Polak na święta wyda ponad 1,1 tys. zł
-
07:17
Nie tylko Krynica... Także w Muszynie wzrośnie opłata uzdrowiskowa
-
06:51
W okresie świątecznym w Krakowie będzie więcej autobusów i tramwajów niż rok temu. SPRAWDŹ
-
06:28
Chłodna i pochmurna środa w Małopolsce. W nocy wyraźne ochłodzenie
-
06:00
100 ml zł dofinansowania dla Małopolskich Linii Dowozowych, w 2026 roku 18 nowych połączeń
-
21:22
Między rozliczeniem a pozorem. Spór o kościelną komisję ds. wykorzystywania seksualnego
-
19:51
Krakowski sąd odmawia wpisu hipoteki na nieruchomości Zbigniewa Ziobry
-
19:20
Koniec utrudnień po kolizji czterech samochodów na Zakopiance
-
18:03
Tajemnice Caravaggia i Artemizji Gentileschi
-
17:39
Komu przeszkadzał model pociągu na placu zabaw? Wandale zniszczyli ulubioną zabawkę dzieci w nowym parku
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze